ارزش کالای احتکار در خراسان جنوبی بیش از ۱۷ میلیارد ریال است

بیرجند – ایرنا – معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ارزش کالاهای احتکار شده در استان را ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: پرونده های محتکران برای طی مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

علی تهوری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کالاها با حکم تعزیرات و قیمت مصوب وارد شبکه توزیع می شود.
وی از افزایش نظارت ها در استان خبر داد و گفت: برخورد با محتکران و گرانفروشان تشدید می شود و با افرادی که از عرضه کالا و خدمات خودداری یا محصولات را به بهانه نوسانات ارز احتکار کنند یا گران تر از قیمت واقعی به فروش برسانند در چارچوب قانون به شدت برخورد خواهد شد.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: طرح مبارزه با احتکار و اختفای کالا از ۱۶ تیرماه امسال در خراسان جنوبی همزمان با سراسر کشور آغاز شد و از زمان آغاز این طرح تاکنون ۱۱ انبار در استان به علت تخلف احتکار شناسایی و کشف شده است.
وی افزود: نظارت در بخش احتکار با قوت بیشتری ادامه دارد همچنین اخیرا با حکم قضایی و همکاری دادستان مرکز استان مجوز بازرسی از برخی منازل که نسبت به احتکار کالا اقدام می کنند، اخذ شده است.
تهوری اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل تشکیل ستاد استانی احتکار و اختفا و مبارزه با سودجویان و محتکران، بازرسی از واحدهای صنفی عمده فروش، بنکدار، شرکت های پخش و انبارهای استان توسط تیم های بازرسی در قالب گشت مشترک و با حضور نیروی انتظامی، تعزیرات حکومتی، بسیج اصناف و بازرسان سازمان در ۲ شیفت صبح و عصر انجام می شود.
وی تصریح کرد: بازرسی از محل نگهداری کالاها و پایش بازار به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است و براساس دستورالعمل ها تمامی عمده فروشان، شرکت های پخش و تجار که اقدام به نگهداری کالا در حجم عمده می کنند، موظفند ضمن اعلام محل انبار و ثبت آن در سامانه اعلام موجودی حوزه بازرسی و نظارت نسبت به اعلام موجودی کالای خود اقدام کنند.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در صورتی که موجودی انبار و محل آن در سامانه اعلام موجودی ثبت نشده باشد به منزله اعلام نکردن موجودی است و براساس قوانین در صورت احراز احتکار با محتکران برخورد می شود.
وی از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه انبار و نگهداری کالای مشکوک، مراتب را به سامانه ۱۲۴ اعلام کنند.
۷۵۵۷*۳۰۲۸

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =