۳۰۷ تن مرغ منجمد در خراسان جنوبی توزیع شد

بیرجند – ایرنا – مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: ۳۰۷ تن مرغ منجمد در ۲ ماه گذشته برای تنظیم بازار در استان توزیع شد.

محمدعلی بیجاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هر کیلوگرم مرغ گرم در استان به بیش از ۱۰ هزار تومان رسیده بود که اکنون قیمت آن کاهش یافته است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر مرغ گرم در مراکز عرضه مستقیم هر کیلوگرم هشت هزار و ۱۸۰ تومان و در خرده فروشی ها هشت هزار و ۹۰۰ تومان به فروش می رسد.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: توزیع مرغ منجمد نیز به علت کاهش قیمت مرغ گرم در استان متوقف شده است.
وی بیان کرد: با مجوز وزارت جهاد کشاورزی این آمادگی را داریم که مرغ را به قیمت هفت هزار و ۶۰۰ تومان خریداری و در استان ذخیره سازی کنیم و مردم استان نگران تامین مرغ منجمد نباشند چون به اندازه کافی تهیه و در سردخانه ها ذخیره شده است.
بیجاری با اشاره به اجرای طرح تنظیم بازار گفت: بخشی از کالاهای تنظیم بازار توسط دولت تامین و در طول سال کالاهای تنظیم بازار در سه طرح نوروز، ضیافت ماه رمضان و طرح محرم و صفر توزیع می شود.
وی افزود: در طرح تنظیم بازار چهار قلم کالای اصلی از جمله مرغ منجمد، گوشت قرمز منجمد، برنج و شکر براساس شاخص های جمعیتی در شهرستان ها توزیع می شود.

** توزیع برنج هندی در استان
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از توزیع برنج هندی در استان خبر داد و گفت: مردم می توانند برنج موردنیاز خود را به قیمت هر کیلوگرم ۶ هزار و ۷۰۰ تومان از فروشگاه های زنجیره ای تهیه کنند.
وی اظهار داشت: سهمیه ذخیره سازی گوشت قرمز منجمد در استان ۸۰ تن بود که از این میزان ۳۸ تن در ایام محرم بین هیات های مذهبی و مردم توزیع شده است.
وی با بیان اینکه پیگیر اخذ سهمیه جدید گوشت قرمز منجمد برای استان هستیم افزود: قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز منجمد وارداتی ۲۸ تا ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان است که نصف قیمت گوشت قرمز بازار است.
۷۵۵۷*۳۰۲۸

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =