روند احداث مجتمع آبرسانی شاهکوه نهبندان تسریع شود

بیرجند – ایرنا – استاندار خراسان جنوبی بر لزوم تسریع در روند احداث مجتمع آبرسانی شاهکوه نهبندان برای رفع مشکل کم آبی این منطقه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا محمد صادق معتمدیان روز پنجشنبه در بازدید از پروژه در حال احداث مجتمع آبرسانی شاهکوه نهبندان افزود: تامین آب از نیازهای معیشتی مردم به خصوص روستائیان این منطقه محروم است لذا باید روند اجرای این پروژه با سرعت بیشتری انجام شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی هم در این بازدید گفت: مجتمع آبرسانی شاهکوه نهبندان برای آبرسانی به هشت روستای این شهرستان در دست اجرا است که با تکمیل آن ۱۹۸ خانوار از آب سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد.
مهدی صفوی نژاد با بیان اینکه در فاز نخست این مجتمع، آبرسانی به روستاهای دهو، آتشکده علیا و آتشکده سفلی در حال انجام است، اضافه کرد: تاکنون در زمینه اجرای فاز نخست این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصد، ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
وی ادامه داد: در تلاش هستیم که آبرسانی به روستاهای دهو، آتشکده علیا و آتشکده سفلی با جمعیت ۹۴ خانوار تا خرداد ماه سال آینده انجام شود.
صفوی نژاد احداث مخزن ۳۰۰ متر مکعبی، اجرای خط انتقال و شبکه توزیع به طول ۷.۵ کیلومتر، اجرای چهار کیلومتر شبکه برق و تجهیز چاه و احداث ایستگاه پمپاژ را از مشخصات فنی فاز نخست این مجتمع ذکر کرد.
وی عنوان کرد: در مجموع مجتمع آبرسانی شاهکوه نهبندان ۱۲.۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای تکمیل این مجتمع نیاز است.
استاندار خراسان جنوبی عصر روز گذشته (چهارشنبه) در نخستین سفر شهرستانی خود به نهبندان در بدو ورود به شهر شوسف مورد استقبال امام جمعه و فرماندار این شهرستان قرار گرفت و سپس با حضور در مزار شهدای گمنام این شهر با ذکر فاتحه با آرمان‌های این شهیدان والامقام تجدید میثاق کرد.
معتمدیان همچنین در آغاز سفر سه روزه به شهرستان نهبندان با جانباز سرافراز ۴۵ درصد محمد خدادادی در شهر شوسف دیدار و از وی تجلیل کرد.
دیدار با روسا و اعضای شورای اسلامی و نیز نخبگان و فرهیختگان شهرستان نهبندان از دیگر برنامه های نخستین روز سفر معتمدیان بود.
استاندار خراسان جنوبی در دومین روز سفرش به نهبندان از روستای هدف گردشگری دهسلم و پایگاه میراث طبیعی بیابان لوت و پروژه کمپ کویرنوردی در این روستا بازدید کرد.
معتمدیان همچنین با مردم روستای آتشکده و جمعی از معتمدین، شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای اطراف آن دیدار و گفت و گو کرد و نیز در نشستی مشکلات آنان را مورد بررسی قرار داد.
بازدید از معدن سنگ گرانیت گل پنبه ای سردشت در روستای لخشک از دیگر برنامه های استاندار خراسان جنوبی در دومین روز سفرش به نهبندان بود.
شهرستان نهبندان با ۱۴۰ کیلومتر مرز با افغانستان و ۲۶ هزار کیلومتر مربع وسعت در جنوبی ترین نقطه خراسان جنوبی در ناحیه بیابانی، تقریبا خشک و کم آب استان قرار دارد.
شهر نهبندان مرکز این شهرستان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
۷۵۵۶*۶۰۵۴

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + شانزده =