۴۰ میلیارد تومان برای توسعه ورزش خراسان جنوبی هزینه شد

بیرجند – ایرنا – مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: ۴۰ میلیارد تومان در هشت ماه گذشته برای توسعه امکانات و زیرساخت های ورزشی استان هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا مهران سرپرست روز پنجشنبه در نشست بررسی ساختاری و عملکردی هیات دو و میدانی خراسان جنوبی افزود: این استان رتبه نخست پروژه های خیرساز ورزشی با تعداد ۶۲ پروژه را در کشور دارد.
وی ادامه داد: همایش تجلیل از خیران ورزش یار کشور در بیرجند با حضور قائم مقام وزیر ورزش و جوانان بهمن ماه امسال برگزار می شود و همچنین تلاش داریم ۲۲ پروژه ورزشی را در دهه فجر افتتاح و کلنگ زنی کنیم.
وی اظهار داشت: در حوزه امکانات و زیرساخت ۱۲۰ پروژه داریم و در بحث اجرای پروژه های عمرانی از استان های پیشرو کشور هستیم و این امر به گواه کارشناسان صاحبنظر وزارت ورزش و جوانان است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: برنامه راهبردی ما محور فعالیت در سال ۹۸ است و استانداری در گذشته حمایت لازم را از حوزه ورزش و جوانان نداشته که با حضور معتمدیان استاندار کنونی نگاه بسیار مثبتی به حوزه ورزش و جوانان شده است.
وی یادآور شد: اتفاقات خوبی در سال آینده و تا پایان سال ۱۴۰۰ در راستای ظرفیت های قانون برنامه ششم برای ورزش استان رخ می دهد.
سرپرست گفت: اینکه مکان ورزشی ساخته و نشست های زیادی برگزار شود اما محصول این خروجی باید موضوع پرورش قهرمانان و کسب افتخار باشد وگرنه ساخت تعداد زیاد سالن ورزشی هرچند خوب است اما هدف ما توسعه ورزش قهرمانی و همگانی بوده و محصول این بحث باید افزایش تعداد ورزشکاران و علاقمندی بیشتر مردم به ورزش شود.
وی افزود: روز گذشته سرپرست دفتر نظارت فنی بر اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان برای سومین بار به خراسان جنوبی سفر کرد که حاصل این سفر میلیون ها تومان اعتبار برای استان بود و امروز هرجایی نیاز باشد مسئولان مربوط به استان عنایت دارند و مشکلات را رفع می کنند.
وی تصریح کرد: ۶ ماه قبل چارچوب تدوین یک تقویم استاندارد را به مدیران هیات های ورزشی ارائه کردیم، اما در حوزه شیوه انجام کارها، مشکلاتی وجود دارد.
سرپرست گفت: در شیوه مدیریت، تعامل، ارتباطات ما با یکدیگر مشکل وجود دارد، همدیگر را نمی توانیم تحمل کنیم اگر حتی ۵۰۰ مکان ورزشی دیگر ساخته شود و ۵۰۰ میلیارد تومان هم اعتبار بگیریم خود هیات های ورزشی باید از این ظرفیت ها استفاده کنند و اگر با هم تعامل نداشته و یکدیگر را قبول نداشته باشند نمی توان از این ابزار استفاده کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: استادیوم ۱۵ هزار نفری غدیر بیرجند یک ظرفیت بزرگ است، این مکان سال های قبل نبود اما تعداد قهرمانان ما در آن زمان بیشتر بود پس چرا از این ظرفیت به درستی استفاده نمی شود، امکانات، ابزار و منابع مالی لازم است اما اینها امروز بیشتر شده اما اگر در شکل استفاده از این مکان و تعامل با هم مشکل داشته باشیم امکان استفاده درست از این ظرفیت ها فراهم نمی شود.
سرپرست گفت: ۵۰ درصد عقب ماندگی ورزش خراسان جنوبی همین مشکلات است، استان یزد در المپیاد استعداد های برتر ورزش کشور رتبه ششم را کسب می کند و زیرساخت های آن استان آنچنان بالاتر از زیرساخت های ورزشی استان ما نیست اما دلیل پیشرفت آنجا این است که افراد در آنجا با یکدیگر تعاملات خوب و مطلوبی دارند و دچار منیت نمی شوند.
وی افزود: دبیر هیات دو و میدانی با استفاده از همه ظرفیت ها مشکلات موجود را رفع کند، اگر بگوییم فردی چون همفکر ما نیست باید حذف شود در نهایت موجب ضعف عملکرد هیات می شود.
وی تصریح کرد: دو و میدانی برای ما ورزشی مهم است چون یک رشته پایه، مهم، مادر و کلیدی است و خراسان جنوبی هم استعداد و هم ظرفیت دارد و امروز جوانان با استعداد زیادی منتظر شناسایی هستند.
سرپرست گفت: بسیاری از دانشجویان دانشگاه ها علاقمند همکاری با هیات های ورزشی هستند و بسیاری از استادان دانشگاه به ارائه مشاوره به هیات های ورزشی در کارهای برنامه ریزی، علمی و پژوهشی علاقه دارند.
وی افزود: دوران بسته بودن در اتاق های مدیریت، منیت ها و غیره دیگر تمام شده و هر فکر، گروه و حزبی که این گونه فکر کند، محکوم به شکست است.
۷۵۵۹ * ۶۰۵۴

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 5 =