استاندار خراسان جنوبی وارد نهبندان شد

بیرجند – ایرنا – استاندار خراسان جنوبی در نخستین سفر شهرستانی خود عصر چهارشنبه وارد نهبندان شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا محمدصادق معتمدیان بدو ورود به شهر شوسف شهرستان نهبندان مورد استقبال امام جمعه و فرماندار این شهرستان قرار گرفت.
وی سپس با حضور در مزار شهدای گمنام این شهر با ذکر فاتحه با آرمان‌های این شهیدان والامقام تجدید میثاق کرد.
استاندار خراسان جنوبی همچنین در آغاز سفر سه روزه به شهرستان نهبندان با جانباز سرافراز ۴۵ درصد محمد خدادادی در شهر شوسف دیدار و از وی تجلیل کرد.
معتمدیان بدو ورود به نهبندان گفت: شهرستان نهبندان دومین شهرستان پهناور خراسان جنوبی است و با توجه به پایین بودن شاخصه های اقتصادی، این شهرستان در اولویت سفرها قرار گرفته است.
شهرستان نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری مرکز استان، از شمال و غرب به شهرستان بیرجند، از جنوب به استان های سیستان و بلوچستان و کرمان و از شرق به افغانستان و شهر زابل محدود می شود.
این شهرستان با وجود برخی محرومیت ها اما برخوردار از قابلیت های اقتصادی به ویژه در بخش معدن، کشاورزی و گردشگری است و با افغانستان مرز مشترک دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی نیز چند روز پیش در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهرستان نهبندان گفت: در کنار نگاه عالمانه مقام معظم رهبری به این خطه، مدیران اجرایی دولت هم توجه ویژه ای به این نقطه دارند که گواه این مدعا شروع فعالیت های بازدیدی استاندار جدید از شهرستان های استان از شهرستان نهبندان است و علت آن به جهت مشکلات این شهرستان و توجهی که مقام معظم رهبری به این نقطه داشتند و برای اجرایی کردن فرمایشات ایشان قدم های موثر و کاربردی تری باید برداشته شود.
سید مجتبی علوی مقدم در فرمانداری نهبندان افزود: هدف از این سفرها، یکی حضور استاندار است و دیگری اینکه این سفرها، سفرهایی با برنامه، کاربردی و نتیجه گرا باشد که این خود نشان دهنده این است استاندار دنبال این است، وقت ها هدر نرود و فرصت ها درست مدیریت شود.
وی گفت: استاندار در سفرهایی که به شهرستان خواهند داشت دیدارهایی را با نخبگان، ائمه جمعه، معتمدین محلی، مسئولان و ذی نفوذ در شهرستان انجام خواهند داد و با مشکلات شهرستان آشنا خواهند شد و آشنایی و حضور دقیق در شهرستان صورت می گیرد که بتوان سال ۹۸ با دید باز و آشنایی کامل راجع به مشکلات و تخصیص اعتبارات تصمیم گرفته شود.
۳۰۲۸

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =