طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

برای سومین‌بار؛ ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی به صفر رسید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: برای سومین‌بار، ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی به صفر رسید.

کامبیز مهدی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۴ آزمایش مشکوک به کرونا در استان انجام شد که خوشبختانه مورد مثبتی ار کرونا در استان گزارش نشد.

وی بیان داشت: از روز نخست شیوع کرونا تاکنون در استان پنج هزار و ۶۹۳ آزمایش انجام شده که نتیجه پنج هزار و هزار و ۱۴ مورد منفی و ۶۷۹ نفر مورد مثبت گزارش شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به آمار مبتلایان در شهرستان‌ها، تبیین کرد: مجموع مبتلایان کرونا در بیرجند ۲۱۵ نفر، درمیان ۸۴ نفر، طبس ۱۵۴ بیمار، قاین ۶۹ نفر، زیرکوه ۴۶ نفر، سرایان ۳۹ نفر، فردوس ۲۷ نفر، بشرویه ۱۹ نفر، سربیشه هشت نفر، خوسف چهار نفر و نهبندان ۱۴ نفر هستند.

مهدی‌زاده با اشاره به اینکه از مجموع مبتلایان به کرونا در استان، ۶۲۵ بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص و ۹ نفر در بیمارستان‌ها بستری‌اند، خاطرنشان کرد: همچنین تعداد فوت‌شدگان ناشی از ویروس کرونا در استان ۴۵ نفر هستند.

وی در پایان گفت: تاکنون در غربالگری مرحله دوم بیماری کرونا تعداد ۴۷۱ هزار و ۱۳۱ نفر معادل ۸۰.۵۷ درصد افراد بالای ۱۵سال در استان خراسان جنوبی غربال شدند.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر