طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

بازدید «سورنا ستاری» از مراکز رشد خراسان‌جنوبی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صبح امروز وارد خراسان‌جنوبی شد و در سفر یک روزه‌اش ضمن افتتاح چند پروژه علمی، از مراکز رشد و فناوری استان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهور طی سفری یک روزه به‌منظور افتتاح و بازدید از چند طرح دانشگاهی و علمی و فناوری به خراسان‌جنوبی سفر کرد.

اولین برنامه کاری سورنا ستاری بازدید از مرکز نوآوری دانشگاه بیرجند بود. مرکز نوآوری و شتابدهی دانشگاه بیرجند با حمایت‌های مادی و معنوی از ‏طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه و کسب ‌و‌کاری در دانشگاه بیرجند و زیر نظر مستقیم معاونت علمی و فناوری ریاست ‏جمهوری در خرداد سال ۱۳۹۸ فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است.

تعداد واحدهای مستقر در این مرکز ۹ واحد است که از این تعداد دو ‏شرکت دانش‌بنیان، چهار شرکت ثبت حقوقی، دو واحد نوآور و دو هسته نوآور در مرکز استقرار یافته‌اند و چهار واحد نیز ‏فرایند داوری آن‌ها به اتمام رسیده که در انتظار استقرار در فاز جدید می‌باشند.‏

وی همچنین از مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و واحدهای فعال در آن با هدف بازدید کلی از شرایط موجود، وضعیت فعالیتی واحدهای فناور حاضر و حمایت از آن‌ها بازدید کرد.

مرکز رشد دانشگاه آزاد بیرجند با هدف کمک به اقتصاد استان در زمینی به مساحت ۵۰۰ مترمربع در سال ۹۷ راه‌اندازی شده و در حال حاضر هشت واحد فناور فعال در این مرکز مستقر هستند.

بارورسازی ابرها، زیست فناور، نانو افزودنی‌های بتن، بیومکانیک، محصولات استراتژیک و غیره از زمینه‌های فعالیتی واحدهای حاضر در این مرکز است.

معاون علمی و فناوری رئیس ‏جمهور ضمن بازدید از مرکز فناوری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی را افتتاح خواهد کرد.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح/ی


لینک منبع خبر