طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

آمادگی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان‌جنوبی برای مقابله با حریق

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان‌جنوبی از آمادگی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان برای مقابله با حریق های احتمالی در فصل تابستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی خراسان‌جنوبی، محمد هادی رمضانی، اظهار داشت: با نزدیک شدن به فصل گرما گیاهان علفی و پوشش گیاهی خشک شده و گرمای زیاد هوا نیز شرایط را برای ایجاد حریق مهیا کرده که در صورت کوچکترین بی‌احتیاطی می‌تواند منشأ خسارات جبران‌ناپذیری به عرصه‌های منابع طبیعی شود.

وی افزود: باید تمام دستگاه‌های اجرایی، دهیاران، شوراهای اسلامی و همچنین مردم و جوامع محلی دست در دست هم داده و برای پیشگیری از بحران حریق در عرصه‌های جنگلی و مرتعی همت کنند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان‌جنوبی ادامه داد: انتظار داریم دهیاران در بحث حفاظت از منابع طبیعی به‌عنوان سفیران منابع طبیعی عمل کنند.

وی با توجه به برخی عوامل آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی،  ادامه داد: از دهیاران درخواست داریم که مواردی که برای پیشگیری و مبارزه با حریق لازم هست را به بهره‌برداران و اهالی  روستاها یادآوری و آموزش دهند.

فرمانده ی یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان‌جنوبی با بیان این  مطلب از آمادگی کامل نیروهای این یگان برای مقابله با احتمال وقوع حریق در عرصه‌های منابع طبیعی استان خبر داد.

 رمضانی افزود: سال گذشته نیز اقدامات زیادی برای آمادگی همکاران برای مقابله با حریق از جمله کارگاه‌های آموزشی،مانور اطفای حریق ،تهیه سه دستگاه اطفای حریق، تهیه وسایل اطفای حریق و لباس‌های ویژه انجام شده است.

وی با اشاره به وقوع سه مورد حریق در سال گذشته ،گفت: سال گذشته همکاران ما یک مورد حرق در شهرستان درمیان و دو مورد در قاینات که در مجموع یک و نیم هکتار از عرصه‌های استان را درگیر کرده بود را اطفا کردند که نسبت به مساحت استان می‌توان گفت رقم کمی بوده که نشان از افزایش آگاهی مردم نسبت به حفاظت از منابع طبیعی است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان‌جنوبی وجود یک پایگاه حفاظتی اطفای حریق منابع طبیعی را از نیازمندی‌های اداره‌کل منابع طبیعی برشمرد که تأمین این نیاز باید از طریق سازمان جنگل‌ها و منابع طبیعی کشور انجام شود.

رمضانی با اشاره به آمادگی تمامی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی برای مقابله با حریق احتمالی، خاطرنشان کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی با شماره تماس ۱۵۰۴ به صورت شبانه‌روزی و رایگان آماده دریافت اخبار و گزارش‌های مردمی در خصوص آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع است.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر