طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

بحران فضای آموزشی در خراسان‌جنوبی/ کمبود ۳۶۰ کلاس درس در بیرجند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهر بیرجند، گفت: در بیرجند ۳۶۰ کلاس درس و در حاشیه شهر بیرجند ۲۴۰ کلاس درس کمبود داریم.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمود چاوشان ظهر امروز در دیدار با نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: حدود ۱۵۰ پروژه فعال در سطح خراسان‌جنوبی طی سال جاری در دست احداث داریم که تنها ۲۰ پروژه دولتی و مابقی با کمک خیرین ساخته می‌شوند.

وی از کمک ۲۴ میلیارد تومانی خیرین برای کمک به فضاهای آموزشی خراسان‌جنوبی خبر داد و بیان داشت: تاکنون ۷۰ درصد از این اعتبارات تخصیص یافته و سالیانه میزان اعتبارات خیرین ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی از کمبود فضای آموزشی در مسکن‌های مهر استان خبر  داد و گفت: در بیرجند ۳۶۰ کلاس درس و در حاشیه شهر بیرجند ۲۴۰ کلاس درس کمبود داریم و همچنین در مسکن‌های مهر با کمبود زمین هم رو به رو هستیم.

چاوشان از دریافت هزینه اخذ پروانه و مالیات گلایه کرد و گفت: در خصوص موضوعاتی همچون اخذ پروانه و معافیت‌های مالیاتی درخواست داریم تا دستگاه‌های اجرایی حداقل در پروژه‌های خیرین یاری‌گر ما باشند چراکه در پروژه‌های خیرساز نمی‌توان هزینه اخذ پروانه را از آنان درخواست کنیم.

وی با تأکید بر اینکه تعداد نیروها کم و حجم پروژه‌های ما بسیار زیاد است، تبیین کرد: ۱۳۰ پروژه عمرانی در دست اقداکم داریم که برای اتمام این پروژه‌ها نیازمند ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم لذا امیدواریم امسال اعتبارات پروژه‌های مشارکتی استان افزایش داشته باشد تا شرمنده خیرین نشویم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی عنوان کرد: برای جلب رضایت خیرین باید به‌موقع و در زمان معین پروژه‌های مشارکتی را به اتمام و بهره‌برداری برسانیم و در صورت به اتمام رسیدن پروژه‌های در دست اجرا در استان، قطعا در سال‌های آینده هیچ مشکل آموزشی نخواهیم داشت.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر