طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

برزخ بی‌آبی در ۴۴۷ روستای خراسان‌جنوبی/ وعده رفع عطش ۶۴ روستا تا پایان سال

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌‌جنوبی از آبرسانی سیار به ۴۴۷ روستا در پیک تابستانه خبر داد و گفت: بیشترین آبرسانی سیار به شهرستان‌های درمیان، نهبندان، سربیشه و زیرکوه انجام می‌شود.

حسین امامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند از ارائه خدمات شرکت آب و فاضلاب به بیش از ۱۹۳ هزار مشترک در شهرهای استان خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته آبرسانی به ۴۰ روستا در خراسان‌جنوبی انجام شد که در این راستا شش هزار نفر از آب پایدار برخوردار شدند.

وی با اعلام اینکه پیش‌بینی می‌شود آب پایدار برای تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان تا سال ۱۴۰۰ محقق شود، بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال با افتتاح پروژه‌های در دست اجرا میزان برخورداری در بخش روستایی به ۹۵ درصد برسد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌‌جنوبی از آبیاری باغات و فضای سبز با آب شرب و هدررفت آب در شبکه توزیع به‌عنوان یک معضل یاد کرد و افزود: خوشبختانه هیچ شهری در سطح استان علی‌رغم دو دهه خشکسالی دچار تنش آبی نشده است.

امامی خاطرنشان کرد: در سال جاری ۱۰ هزار مترمکعب مخزن در بخش شهری به ظرفیت مخازن استان اضافه می‌شود که با احداث این مخازن سرانه مخازن کلیه شهرهای استان در افق میان مدت به سرانه استاندار ملی می‌رسد.

وی از هدررفت ۳۱ درصد آب به‌دلیل فرسودگی شبکه آبرسانی خبر داد و عنوان کرد: بیش از ۳۰ درصد شبکه‌های توزیع آب شهرهای استان عمر بالای ۳۰ سال دارد که باید قسمت زیادی از شبکه‌های توزیع تعویض شود.

تا پایان سال ۶۴ روستا از مجموع ۱۴۷ روستای باقی‌مانده بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه آبرسانی متصل شوند

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌‌جنوبی از خارج شدن ۱۵ روستای خراسان‌جنوبی از مدار آبرسانی سیار خبر داد و تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۶۴ روستا از مجموع ۱۴۷ روستای باقی‌مانده بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه آبرسانی متصل شوند.

امامی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ماهانه به‌طور متوسط بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ روستای استان با تانکر آبرسانی شدند، مطرح کرد: آبرسانی به روستا‌های خراسان‌جنوبی با ۳۳ دستگاه تانکر انجام می‌شود.

وی از آبرسانی سیار به ۴۴۷ روستا در پیک تابستانه خبر داد و اعلام کرد: بیشترین آبرسانی سیار به شهرستان‌های درمیان، نهبندان، سربیشه و زیرکوه انجام می‌شود.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح/ی


لینک منبع خبر