اجرای ۱۶۲ طرح اشتغال مددجویان کمیته امداد خراسان‌جنوبی/ ۱۹۸ نفر شاغل شدند

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت: در مجموع طی بهار امسال ۱۲۰ طرح خودکفایی و اشتغال و ۴۲ طرح مشاغل خانگی اجرا شد و همچنین ۱۹ نفر هم از طریق کاریابی شاغل شدند.

رضا سلم‌آبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: اشتغال و خودکفایی مددجویان از اهم دغدغه‌های کمیته امداد استان بوده و این نهاد تاکنون در راستای توانمندسازی مددجویان استان گام‌های مؤثری برداشته است.

وی با تأکید بر اهمیت جایگاه کارشناسان فنی اشتغال در کمیته امداد به دلیل ارتباط با مجری طرح و بازار، بیان داشت: افزایش مهارت‌ها و به‌روزرسانی اطلاعات کارشناسان فنی اشتغال یکی از برنامه‌های کمیته امداد در سال جاری است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی توانمندسازی، مدل‌سازی و پشتیبانی را سه مؤلفه راهبردی برای مدیریت جریان ایجاد فرصت‌های شغلی در این نهاد عنوان کرد و افزود: برنامه‌های اشتغال باهدف ارتقاء پایداری و افزایش درآمد طرح‌های اقتصادی، اصلاح الگوی توسعه کسب‌وکار و اجرای الگوی جدید توسعه کسب‌وکار در دستور کار این نهاد قرار دارد.

سلم‌آبادی از پرداخت ۵۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در جهت توانمدسازی خانوارهای تحت حمایت و نیازمندان استان طی سه ماه نخست امسال خبر داد و بیان داشت: طی این مدت ۱۶۲ طرح خودکفایی و اشتغال با تسیهلات پرداخت شده اجرا شد.

وی با اعلام اینکه طرح‌های اجرا شده برای ۴۹ نفر از بانوان و ۱۱۳ نفر از آقایان در شهر و روستا شغل ایجاد کرد، عنوان کرد: در مجموع با اجرای این طرح‌ها برای ۱۹۸ نفر در استان اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی اضافه کرد: طرح‌های اجرا شده شامل ۷۶ طرح دامداری، ۱۰ طرح کشاورزی، سه طرح صنایع‌دستی، ۳۷ طرح  خدماتی، ۲۰ طرح صنفی و صنعتی، پنج طرح پرورش طیور، سه طرح حمل و نقل و هشت طرح مربوط به تولید فرش و گلیم است.

سلم‌آبادی خاطرنشان کرد: در مجموع طی بهار امسال ۱۲۰ طرح خودکفایی و اشتغال و ۴۲ طرح مشاغل خانگی اجرا شد و همچنین ۱۹ نفر  هم از طریق کاریابی شاغل شدند.

وی در خصوص اعتبارات اشتغال امسال این نهاد، اعلام کرد: امسال ۱۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار اشتغال به کمیته امداد تخصیص یافته که تا به امروز ابلاغ نشده است.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح/ی


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو − 1 =