صادرات ۱۱۰ هزار دلاری تعاونی‌های خراسان‌جنوبی/ اختصاص ۲۶۸ میلیارد تسهیلات کرونایی به استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی از صادرات محصولات تولیدی تعاونی‌های خراسان‌جنوبی به کشورهای همسایه شرقی ایران به ارزش ۱۱۰ هزار دلار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، غلامرضا اشرفی صبح امروز در نشست خبری با اشاره به روز جهانی تعاون، اظهار داشت: دو هزار ۹۷۷ تعاونی در حوزه‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی در خراسان‌جنوبی وجود دارد که از ابتدای سال ۹۹ نیز برای ۹۵ تعاونی مجوز صادر شده است.

وی با بیان اینکه تعداد ۹۱۱ تعاونی با عضویت ۲۸۷ هزار نفر در خراسان‌جنوبی فعال هستند، افزود: مجوز یک هزار و ۴۱۴ تعاونی به‌دلیل عدم فعالیت منحل شده و ۶۵۲ تعاونی مجوزدار نیز غیر فعال هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی با اشاره به فعالیت تعداد ۱۹ شرکت تعاونی با ۲۶ برند رسمی در استان، تصریح کرد: با احتساب تعاونی سهام عدالت جمعیتی بیش از ۷۰۷ هزار و ۹۷۲ نفر عضو این تعاونی‌ها هستند.

صادرات ۱۱۰ هزار دلاری تعاونی‌های استان

اشرفی تعداد شرکت تعاونی بخش بانوان خراسان‌جنوبی را ۱۲۴ مورد با عضویت یک هزار و ۴۹۳ نفر عنوان کرد و گفت: تعداد پنج شرکت تعاونی دانش‌بنیان با جمعیت ۶۲ نفر و ۱۵ اتحادیه شرکت تعاونی با ۳۹ نفر از عوامل اداری و دفتری در استان فعالیت دارند.

در ایام شیوع ویروس کرونا دو واحد از شرکت تعاونی‌های شهرستان‌های نهبندان و طبس به‌سمت تولید مواد بهداشتی و ماسک هدایت شده‌اند

 

وی از صادرات محصولات تولیدی تعاونی‌های خراسان‌جنوبی به کشورهای همسایه شرقی ایران به ارزش ۱۱۰ هزار دلار خبر داد و خاطرنشان کرد: در ایام شیوع ویروس کرونا دو واحد از شرکت تعاونی‌های شهرستان‌های نهبندان و طبس به‌سمت تولید مواد بهداشتی و ماسک هدایت شده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی با اشاره به ۲۶۸ میلیارد تومان تسهیلات ویژه شرکت تعاونی‌های استان به‌دلیل ویروس کرونا، یادآور شد: این اعتبارات در ۱۴ رشته زیر‌مجموعه تعاونی‌ها و ۱۱ دستگاه متولی در سه بخش شش، ۱۲ و ۱۸ میلیون تومان است.

اشرفی با بیان اینکه یازده ۱۱ و ۲۰۶ کارگاه کارشناسی شده خراسان‌جنوبی واجد شرایط دریافت تسهیلات کرونایی هستند، افزود: عمده‌ترین جامعه هدف رانندگان حمل و نقل جاده‌ای و درون‌شهری با فراوانی ۹ هزار و ۹۰۰ نفر هستند.

توزیع ۲۰۰ تن برنج تنظیم بازار

وی با اعلام اینکه دو هزار و ۱۴۱ پرونده متقاضیان واجد شرایط دریافت تسهیلات کرونایی در استان در دست بررسی و یا به بانک‌های عامل معرفی شده است، تبیین کرد: تاکنون مبلغ ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد به متقاضیان پرداخت شده است.

آن دسته از شرکت‌هایی که به‌طور مستقیم از ویروس کرونا آسیب‌دیده‌اند می‌توانند به ازای هر کارگر بیکار شده ۱۶ میلیون تومان دریافت کنند

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی اظهار داشت: آن دسته از شرکت‌هایی که به‌طور مستقیم از ویروس کرونا آسیب‌دیده‌اند می‌توانند به ازای هر کارگر بیکار شده ۱۶ میلیون تومان و واحدهایی که ویروس کرونا به‌طور غیر مستقیم بر فعالیت آنان تأثیر گذاشته به ازای هر نفر ۱۲ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

اشرفی از ثبت‌نام شش هزار و ۱۰۰ نفر از کارگران استان در سامانه بیمه بیکاری وزارتخانه خبر داد و یادآور شد: تعداد پنج هزار و ۳۹۰ نفر واجد شرایط بودند که حقوق اسفندماه آنان از سوی سازمان برنامه و بودجه به حساب‌شان واریز شده و به‌زودی حقوق بیمه بیکاری فروردین و اردیبهشت‌ماه خود را دریافت خواهند کرد.

وی در ارتباط با توانمندسازی جامعه کار و گارگری خراسان‌جنوبی در ایام کرونایی، خاطرنشان کرد: اتحادیه کارگران استان تعداد ۲۰ هزار کیسه برنج با وزن ۲۰۰ تن را به قیمت تعادلی بازار ویژه کارگران توزیع کرده است.

انتهای پیام/۶۹۰۱۴/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =