شمار مبتلایان به کرونا در خراسان‌جنوبی به ۱۴۹۸ نفر رسید/ ۶ شهرستان در وضعیت قرمز

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: آمار مبتلایان ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به یک هزار و ۴۹۸ نفر رسید.

کامبیز مهدی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: از روز نخست شیوع کرونا تاکنون ۹ هزار و ۷۷۲ آزمایش مشکوک به کرونا در استان انجام شد که نتیجه هشت هزار و ۲۷۴ نفر منفی و پاسخ تست یک هزار و ۴۹۸ نفر مثبت اعلام شد.

یک درصد مبتلایان سن زیر ۵ سال، چهار درصد ۵ تا ۱۵ سال، ۴۵ درصد ۱۶ تا ۴۵ سال، ۲۱ درصد ۴۶ تا ۶۰ سال و ۲۶ درصد بالای ۶۰ سال درگیر این بیماری شدند

 

وی با اشاره به تفکیک جنسیتی مبتلایان، بیان داشت: یک درصد مبتلایان سن زیر ۵ سال، چهار درصد ۵ تا ۱۵ سال، ۴۵ درصد ۱۶ تا ۴۵ سال، ۲۱ درصد ۴۶ تا ۶۰ سال و ۲۶ درصد بالای ۶۰ سال درگیر این بیماری شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص فوت‌شدگان کرونا در استان، مطرح کرد: با ثبت سه فوتی کرونا در شبانه‌روز گذشته آمار جانباختگان ویروس کرونا در استان به ۶۵ نفر افزایش یافت.

از ۲۲۱ نفر بیمار بستری در بیمارستان‌های استان ۱۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال عمومی سه نفر وخیم است

 

مهدی‌زاده با اعلام اینکه هم‌اکنون ۲۲۱ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۶۵ نفر بیماران قطعی مبتلا به کووید ۱۹ هستند، عنوان کرد: از ۲۲۱ نفر بیمار بستری در بیمارستان‌های استان ۱۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال عمومی سه نفر وخیم است.

وی با بیان اینکه متأسفانه هیچ شهر کم خطر یا به رنگ سفید در استان نداریم، افزود: براساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت شهرستان‌های بیرجند، خوسف، سربیشه، طبس، فردوس و نهبندان وضعیت بسیار پرخطر (قرمز)، شهرستان‌های بشرویه، درمیان و قاینات وضعیت پرخطر (نارنجی) و شهرستان‌های زیرکوه و سرایان هم وضعیت خطر متوسط (زرد) را پیدا کردند.

براساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت شهرستان‌های بیرجند، خوسف، سربیشه، طبس، فردوس و نهبندان وضعیت بسیار پرخطر (قرمز) هستند

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اعلام اینکه شرایط کلی استان رو به تشدید بیماری است، تبیین کرد: با توجه به اعمال محدودیت‌هایی که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شده استفاده از ماسک در همه تجمعات الزامی است و در ادارات باید کارمندان و مراجعه‌کنندگان حتما از ماسک استفاده کنند وگرنه اجازه حضور در اداره را ندارند.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.