افزایش نگران‌کننده بیماران کرونایی در خراسان‌جنوبی/ محدودیت‌ها در مناطق قرمز اعمال می‌شود

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: دانشگاه علوم پزشکی باید برنامه محدودسازی را طی ۴۸ ساعت آینده آماده و ارائه نماید که این محدودیت پس از تصویب طی یک هفته اعمال و در صورت نیاز تمدید خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدصادق معتمدیان عصر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، اظهار داشت: علی‌رغم همه توصیه‌ها و ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی، متأسفانه آمار ابتلا به کووید ۱۹، میزان بستری و تعداد فوتی‌ها در خراسان‌جنوبی افزایش یافته است.

وی افزود: هیچ شهری در استان در وضعیت سفید قرار ندارد و با توجه به اختیارات استانیِ مناطق قرمز، باید برنامه محدودسازی توسط دانشگاه علوم پزشکی تدوین و پس از تصویب در ستاد استانی کرونا برای وزیر کشور ارسال شود.

دانشگاه علوم پزشکی باید برنامه محدودسازی را طی ۴۸ ساعت آینده آماده و ارائه نماید که این محدودیت پس از تصویب، طی یک هفته اعمال و در صورت نیاز تمدید خواهد شد

 

استاندار خراسان‌جنوبی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی باید برنامه محدودسازی را طی ۴۸ ساعت آینده آماده و ارائه نماید که این محدودیت پس از تصویب، طی یک هفته اعمال و در صورت نیاز تمدید خواهد شد.

معتمدیان با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر الزامی شدن استفاده از ماسک، یادآور شد: از امروز به‌مدت ۱۵ روز استفاده از ماسک در اماکن عمومی پرتردد و سرپوشیده مناطق قرمز و نارنجی الزامی است و این موضوع شامل همه ادارات، بانک‌ها، وسایل حمل و نقل عمومی و غیره است.

وی مطرح کرد: مسؤولیت این الزام بر عهده مسؤولان ادارات، مالکان اماکن و مراکز خدمات است و در صورت تخلف پس از دوبار تذکر، فعالیت این مراکز به‌مدت یک هفته تعطیل خواهد شد.

براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و دستور رئیس جمهور، وزارت صمت مکلف است نسبت به تولید و توزیع ماسک ارزان ‌قیمت، بادوام و قابل شست‌وشو اقدام کند

 

استاندار خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و دستور رئیس جمهور، وزارت صمت مکلف است نسبت به تولید و توزیع ماسک ارزان ‌قیمت، بادوام و قابل شست‌وشو اقدامات و تسهیلات لازم را فراهم آورده و مواد اولیه را در اختیار تولیدکنندگان ماسک قرار دهد.

معتمدیان گفت: در این مرحله نسبت به کیفیت ماسک سخت‌گیری وجود ندارد و قرار نیست ماسک گران‌قیمت یا N95 تولید شود و باید از ظرفیت گروه‌های جهادی و خیرین برای تأمین ماسک اقشار کم‌درآمد جامعه استفاده کرد.

با توجه به اینکه فصل پاییز و شیوع آنفلوانزا را در پیش داریم باید از اکنون برای افزایش ۳۰ درصدی تخت‌های آی.‌سی.‌یو پیش ‌بینی ‌های لازم صورت پذیرد

 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فصل پاییز و شیوع آنفلوانزا را در پیش داریم باید از اکنون برای افزایش ۳۰ درصدی تخت‌های آی.‌سی.‌یو پیش ‌بینی ‌های لازم صورت پذیرد تا بیمارستان‌های استان با کمبود تخت مواجه نشوند.

استاندار خراسان‌جنوبی تشویق مردم به خریدهای اینترنتی را ضروری برشمرد و افزود: باید زیرساخت‌های خرید اینترنتی را تقویت کنیم تا حضور مردم در مراکز تجاری کاهش یابد.

معتمدیان در پایان تأکید کرد: دستگاه‌‌های اجرایی استان نسبت به الزام استفاده از ماسک نظارت جدی داشته باشند تا خدمت‌رسانی به مردم بدون آسیب انجام شود.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.