خراسان‌جنوبی بیشترین میزان رشد در تعداد تعاونی‌ها را کسب کرد

مدیرکل تعاون‌کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی از رشد ۸.۵ درصدی تعداد و ۱۵.۴ درصدی ایجاد اشتغال در بخش تعاون در استان طی سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، غلامرضا اشرفی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: براساس اعلام مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مقایسه آمارهای سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ نشان می‌دهد که بیشترین میزان رشد در تعداد تعاونی‌های کشور مربوط به خراسان‌جنوبی است.

وی با اشاره به رشد ۸.۵ درصدی تعداد تعاونی‌ها در خراسان جنوبی در سال گذشته، افزود: این امر افزایش ۱۵.۴ درصدی ایجاد اشتغال در بخش تعاون در سال گذشته را به‌دنبال داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در حال حاضر ۹۱۱ تعاونی با ۷۰۷ هزار و ۹۷۲ عضو و با سرمایه ۳۸۷ میلیارد و ۷۳۱ میلیون ریال و اشتغالزایی هشت هزار و ۶۴۴ فرصت شغلی در سطع استان فعال است.

اشرفی یادآور شد: از مجموع ۹۱۱ تعاونی فعال در خراسان‌جنوبی ۵۵۱ تعاونی معادل ۶۰ درصد در گرایش تولیدی، ۲۴۲ تعاونی معادل ۲۷ درصد گرایش خدماتی و ۱۱۸ تعاونی معادل ۱۳ درصد در گرایش توزیعی فعالیت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین خراسان‌جنوبی سال گذشته در فصول پاییز و زمستان به‌طور متوالی کمترین نرخ بیکاری را در کشور به خود اختصاص داد و امسال از سوی وزارت کشور استان برتر در رفع موانع تولید معرفی شد.

انتهای‌پیام/۶۹۰۱۴/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.