گام دوم رزمایش «کمک مؤمنانه»| از اهدای جهیزیه به نوعروسان نیازمند تا توزیع بسته‌های معیشتی

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از اجرای گام دوم رزمایش «کمک مؤمنانه» همزمان با دهه امامت و ولایت طی سه مرحله در استان خبر داد.

مهدی هنری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند با اشاره به اجرای رزمایش مواسات و همدلی در بحران کرونا، اظهار داشت: در بحران کرونا و تعطیلی برخی از مشاغل، تعداد زیادی از خانواده‌ها دچار آسیب اقتصادی شدند و رهبر انقلاب برای جبران آن دستور اجرای رزمایش «کمک مؤمنانه» را صادر فرمودند.

طی گام اول رزمایش در مجموع ۱۳۶ هزار و ۲۱۴ سبد کالا بین نیازمندان و افراد آسیب‌دیده از کرونا در استان توزیع شد

 

وی با بیان اینکه گام اول رزمایش «کمک مؤمنانه» در کشور و در استان خراسان‌جنوبی طی سه مرحله انجام شد، بیان داشت: طی گام اول رزمایش در مجموع ۱۳۶ هزار و ۲۱۴ سبد کالا بین نیازمندان و افراد آسیب‌دیده از کرونا در استان توزیع شد که یک میلیارد و ۴۷۶ میلیون و ۶۳۱ هزار تومان کمک خیران و مردم بود.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان داشت: گام دوم رزمایش «کمک مؤمنانه» طی سه مرحله در دستور  کار قرار دارد که مرحله اول آن از عید سعید قربان تا عید سعید غدیر دهه امامت، مرحله دوم دهه اول محرم‌الحرام و مرحله سوم دهه آخر صفر از اربعین تا رحلت حضرت رسول(ص) و شهادت امام رضا(ع) اجرا می‌شود.

هنری همدلی، همیاری و دستگیری از نیازمندان را شاخصه اصلی و اسلامی ملت ایران ذکر کرد و گفت: گام دوم این رزمایش نیز با همدلی و همراهی مردم، خیرین و مسؤولان، باشکوه‌تر از مرحله اول برگزار خواهد شد.

توزیع بسته‌های معیشتی، نوشت‌افزار، جهیزیه، گوشت قربانی، غذای گرم، پخت و توزیع نان توسط مواکب و پرداخت تسهیلات اجاره‌بها در گام دوم رزمایش انجام می‌شود

 

وی با اعلام اینکه جمع‌آوری کمک‌های مردمی و خیرین برای گام دوم رزمایش از ابتدای ماه ذی‌الحجه آغاز شده و همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: توزیع بسته‌های معیشتی، نوشت‌افزار، جهیزیه، گوشت قربانی، غذای گرم، پخت و توزیع نان توسط مواکب و پرداخت تسهیلات اجاره‌بها در گام دوم رزمایش انجام می‌شود.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه در گام دوم رزمایش «کمک مؤمنانه» اولویت با افرادی است که در گام قبلی شناسایی و ثبت‌نام شده بودند، اما سبد کالا دریافت نکردند، خاطرنشان کرد: توزیع کمک‌های مؤمنانه بین نیازمندان طی دهه ولایت و امامت (قربان تا غدیر) انجام می‌شود.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.