طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

صادرات ۴ محموله کالای ضبط‌شده قاچاق از خراسان‌جنوبی

مدیرکل اموال تملیکی خراسان‌جنوبی از صادرات چهار محموله کالا‌های قاچاق از خراسان‌جنوبی با هدف حمایت از تولید ملی به خارج از کشور خبر داد و گفت: این کالا‌ها شامل پوشاک و مواد دخانی و به ارزش یک میلیارد و ۱۲۱ میلیون ریال بوده است.

محمدحسین شیخ‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند از تشکیل۵۸۰ پرونده قاچاق طی چهار ماه گذشته خبر داد و اظهار داشت: میزان فروش کالا‌های قاچاق را ۱۵ میلیارد و ۶۷۸ میلیون ریال بوده است.

وی با بیان اینکه میزان تشکیل پرونده‌های قاچاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است، بیان داشت: اغلب کالاهای کشف شده، روغن نباتی، آرد، شکر، قند، رب و غیره است.

مدیرکل اموال تملیکی خراسان‌جنوبی از صادرات چهار محموله کالا‌های قاچاق از خراسان‌جنوبی با هدف حمایت از تولید ملی، به خارج از کشور خبر داد و عنوان کرد: این کالا‌ها شامل پوشاک و مواد دخانی و به ارزش یک میلیارد و ۱۲۱ میلیون ریال بوده است.

شیخ‌زاده ادامه داد: کالاهای قاچاق کشف شده پس از کشف در خراسان‌جنوبی به کشور‌های عمان و افغانستان ارسال شد و همچنین دو محموله دیگر هم که شامل پوشاک، آماده ارسال به کشور افغانستان است.

وی از امحای دو تن کالای قاچاق کشف شده شامل کالا‌های آرایشی بهداشتی، دخانی و دارو خبر داد و تبیین کرد:  همچنین بخشی از کالای مکشوفه مورد تأیید دستگاه‌های  نظارتی، برای اهداء به اقشار محروم به بهزیستی و کمیته امداد واگذار شده است.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح           


لینک منبع خبر