چاپ این خبر

گربه وحشی با کمک کشاورز طبسی به طبیعت بازگشت

گربه وحشی با کمک کشاورز طبسی به طبیعت بازگشت
طبس نیوز: 

یک قلاده گربه وحشی با همکاری یکی از دوستداران حیات وحش در شهرستان طبس به آغوش طبیعت بازگشت.

به گزارش طبس‌نیوز، حاتمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس با اعلام این خبر گفت: با تماس یکی از روستائیان بخش دیهوک شهرستان طبس مبنی بر ورود یک قلاده گربه به داخل قفس نگهداری مرغ، بلافاصله مأمورین محیط‌زیست جهت کمک و شناسایی گونه مورد نظر به محل اعزام شدند.

حاتمی افزود: با مراجعه محیط‌بانان به محل مورد نظر مشخص شد حیوان حاضر در قفس یک قلاده گربه وحشی می باشد که باتوجه به اینکه به تعداد پنج قطعه از مرغ های داخل قفس آسیب رسانده بود ولی کشاورز دوستدار حیات وحش هیچگونه آسیبی به گربه وحشی وارد نکرده و حیوان را در سلامت کامل به ما تحویل داد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس با اشاره به اینکه گربه وحشی از گونه های حمایت شده و حفاظت شده سازمان حفاظت محیط زیست می باشد اظهار داشت: گربه وحشی پس از تحویل به اداره حفاظت محیط زیست و اطمینان از سلامت کامل در زیستگاه طبیعی خود رهاسازی شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس از این اقدام قابل تحسین شخص روستایی که با وجود تلف شدن مرغهایش از آسیب رساندن به این گونه ارزشمند خودداری کرده و موضوع را به اداره حفاظت محیط زیست اطلاع داده است تقدیر و تشکر کرد و این اقدام شایسته را نشانه آگاهی بالای ایشان نسبت به موضوعات زیست‌محیطی عنوان کرد.

لازم به ذکر است شهرستان طبس دارای زیستگاههای مستعدی برای حیات وحش و گربه‌سانان است و پنج گربه سان ارزشمند شامل یوزپلنگ آسیایی، پلنگ، کاراکال، گربه شنی و گربه وحشی در مناطق این شهرستان زیست می‌کنند.

Permanent link to this article: http://tabasnews.ir/general/news-id=61583

1 دیدگاه

  1. روستایی

    حداقل پول مغ هایش را به اش می دادید که برای بعدها از کرده خود پشیمان نشود

دیدگاه‌ها غیرفعال است.