طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

فرماندار ویژه طبس

گلایه فرماندار طبس از کمبود امکانات در بیمارستان طبس: امکانات و تجهیزات در شأن مردم نیست

معاون استاندار خراسان جنوبی و فرماندار ویژه طبس گفت: در اورژانس طبس با کمبودهای زیادی از جمله کمبود تخت مواجه هستیم، قول های خوبی هم داده شده است اما انتظار داریم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند وضعیت طبس را به صورت ویژه ببیند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز، سیدمهدی طلائی مقدم امروز در حاشیه عیادت از مصدومین حادثه واژگونی اتوبوس محور دیهوک فردوس در جمع خبرنگاران افزود: آن چیزی که در حد توان بیمارستان و کارکنان شبکه بهداشت و درمان طبس بوده کامل دارند انجام دادند اما واقعیت امکانات و تجهیزات نه تنها در شأن مردم طبس بلکه در شأن مردم استان و کشور نیست.

وی افزود: راه های مواصلاتی مرکز کشور از شهرستان طبس می گذرد و این شهرستان در چهار راه مواصلاتی قرار دارد.

معاون استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: بیمارستان طبس فقط برای این شهرستان نیست وقتی شش میلیون مسافر و گردشگر در سال در طبس داریم باید جمعیت را شش میلیونی ببینیم.

وی بیان کرد: طبس را نباید به خاطر طبس ببینیم بلکه باید به خاطر مرکز کشور ببینیم که این عین سخن وزیر بهداشت در مورد طبس است که به درستی اشاره کردند.

طلائی مقدم افزود: یک ماه است که دستگاه سی تی اسکن بیمارستان طبس سوخته است اما مصدومی که به سی تی اسکن نیاز دارد باید چه کاری انجام دهد.

وی اظهار کرد: خواهشی که از مسئولین علوم پزشکی داریم این است که این موضوعات را به جد پیگیری کنند.

فرماندار ویژه طبس گفت: در تماسی که امروز با رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند داشتم قول دادند که موضوعات طبس را پیگیری کنند تا شاهد این باشیم پلی کلینیک طبس آغاز شود، مجوز بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی را به ما بدهند ما خودمان ساخت آن را شروع می کنیم.

وی ادامه داد: دستگاه ام آر آی و سی تی اسکن که قول آن را داده اند ان شاءالله سریع به شهرستان منتقل شود.

سرپرست شبکه بهداشت درمان طبس نیز در این رابطه گفت: با توجه به این که تعدادی از مصدومین به سر آنها ضربه وارد شده است نیاز به سی تی اسکن است که وضعیت سلامتی آن ها مشخص شود.

وحیدرضا گازرانی افزود: پیگیری های مجدانه ای در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند انجام شده تا هر چه سریع تر دستگاه سی تی اسکن در طبس نصب شود.