طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

بیمارستان، بیماری، پرستار، دارو، پزشکی

پزشکان متخصص بیمارستان طبس خواستار وصول مطالباتشان شدند

پزشکان متخصص بیمارستان شهید سیدمصطفی خمینی طبس خواستار رسیدگی به کارانه معوق خود شدند که حدود یک سال است به آنها پرداخت نشده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه طبس در این رابطه به خبرنگار طبس نیوز گفت: پزشکان یک سری مطالبات دارند که ظاهرا که بنا بر اظهارات متخصصین کارانه های آنها حدود یک سال است پرداخت نشده است.

سعید برقی با بیان این که این مختص به شهرستان طبس نیست و مشکل در دیگر شهرها نیز وجود دارد افزود: یک نکته حائز اهمیت که نیاز به بررسی دارد طبق گفته متخصصین مدت تعویق پرداخت کارانه ها در خراسان جنوبی نسبت به دیگر استان ها بیشتر است.

وی ادامه داد: اگر در استان یزد ۹ ماه، مشهد ۸ ماه و اصفهان ۷ ماه تعویق پرداخت کارانه دارند در خراسان جنوبی ۱۳ ماه است به تعویق افتاده است.

معاون فرماندار ویژه طبس بیان کرد: این متخصصین در شهر طبس بیماران اورژانسی را ویزیت می‌کنند، عمل ها را نیز انجام می‌دهند فقط ویزیت در کلینیک را تا یکشنبه آینده انجام نخواهند داد.

وی تصریح کرد: البته پنج شنبه کلینیک بسته بوده و روز جمعه هم طبیعتا به همین صورت، فقط احتمالا شنبه این تعطیلی برقرار باشد.

برقی با اشاره به برگزاری جلسه برای بررسی مشکلات پزشکان گفت: یکی از پزشکان متخصص در آن جلسه میگفت اعتبار کارانه ما را در ساختمان سازی شهر بیرجند خرج کردند که باید صحت آن بررسی شود که البته من بعید میدانم که چنین چیزی باشد چون هر اعتباری سرفصل مربوط به خودش را دارد.

وی ادامه داد: این پزشکان قراردادی را با دانشگاه علوم پزشکی منعقد کردند و بیش از یک سال تعهدات دانشگاه علوم پزشکی برای پرداخت کارانه آنها به تعویق افتاده و پزشکان می‌گویند کلی ضرر و زیان میکنیم.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه طبس بیان کرد: به گفته یکی از پزشکان، پولی که یک سال پیش میخواستند به ما پرداخت کنند اگر چند ماه دیگر هم طول بکشد دیگر پول ارزش آن زمان را نخواهد داشت که از این منظر ایراد آنها وارد به نظر می رسید.

وی گفت: یکی از مواردی که پزشکان بیان کردند این بود که دانشگاه علوم پزشکی پیگیری خاصی برای وصول مطالباتشان ندارد که ما هم قول دادیم از طریق فرمانداری این موضوع پیگیری شود که هر چه زودتر مطالبات آنها پرداخت شود.

وی تاکید کرد: مطالبات متخصصین مطالبات به حقی است چون پزشکان با دانشگاه علوم پزشکی بیرجند قراردادی داشته اند که بر اساس آن عمل نشده است، اما در مقابل حتما دوستان علوم پزشکی این اظهار نظر را خواهد داشت که اعتبار نداریم و باید اعتبار تامین شود تا معوقات پزشکان پرداخت شود.

برقی با بیان این که طبس محل تلاقی پنج استان کشور است و در سال گذشته بیش از ۶ میلیون گردشگر در طبس داشته ایم افزود: علاوه بر جمعیت ۷۰ هزار نفری طبس، گردشگران و مسافرین چه در سوانح جاده ای و کسالت ها و مریضی ها نیاز به متخصصین مختلف در طبس داریم و حضور متخصصین کاملا ضروری به نظر میرسد.

وی بیان کرد: بیشترین چیزی که در جلسه با پزشکان لمس کرده و به آن رسیدم عدم انگیزه لازم به جهت به تعویق افتادن مطالباتشان بود، یعنی انگیزه لازم را برای سرویس دهی و خدمات دهی ندارند و این هم در اظهارات خود پزشکان متخصص بود و هم در روحیه و کلام آنها که من این را درک کردم.

وی در پایان تصریح کرد: ما پیگیری میکنیم که دانشگاه علوم پزشکی مطالبات پزشکان را پرداخت کند و آنها را راضی نگه دارد که این قشر فهیم و عالم، انگیزه لازم برای خدمات رسانی به محرومین انجام دهند.