طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

به رسم شهیدان اجرا می‌شود

کارگردان طبسی گفت: نمایش به رسم شهیدان با موضوع امام حسین(ع) و عاشورا و بخشی از آن با موضوع دفاع مقدس و مدافعین حرم به صورت میدانی اجرا می‌شود.

به گزارش طبس‌نیوز، حسین نظری دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار طبس نیوز گفت: با توجه به ایام صفر و محرم نیمی از نمایشنامه مربوط به موضوع عاشورا و بخشی از آن در مورد مدافعین حرم و دفاع مقدس است.

وی بیان کرد: ۲۰ بازیگر اصلی و ۵۰ هنرور و ۱۵ نفر عوامل پشت صحنه همکاری میکنند، کاری که حدود ۳ ماه روی طرح آن کار کردیم و ۱۵ روز به طور جدی تمرین می‌کنیم.

نظری خاطرنشان کرد: هدف از این نمایش، انتقال فرهنگ درست و عاشورایی از طریق هنر است که موثرترین منبر به ویژه برای نسل نوجوان و جوان است.

وی در خصوص زمان اجرای نمایش به رسم شهیدان گفت: تاریخ برگزاری این نمایشنامه ۱۸ و ۱۹ مهرماه در قرارگاه قدس طبس و همزمان با نماز مغرب و عشا است.

وی از همکاری شهرداری، اداره راه و شهرسازی و دهیاری ها و سایر نهادهایی که یاری کردند تشکر کرد و گفت: تهیه کننده این نمایش ناحیه مقاومت بسیج سپاه طبس است و خوشحالیم که سمت و سوی سپاه طبس به سمت نمایش و هنر است و آینده خوبی را می‌بینیم.

نظری یادآور شد: این پنجمین نمایش میدانی در طبس است که اجرا خواهد شد و در گذشته نمایش غدیر، از حرم تا قدس، مردان آسمانی و فدکیه با استقبال بی نظیر مردم برگزار شد.