چاپ این خبر

پیشروی ۲۵ کیلومتری ارتش سوریه در ریف جنوبی رقه

پیشروی ۲۵ کیلومتری ارتش سوریه در ریف جنوبی رقه
طبس نیوز: 

یک منبع نظامی خبر داد که ارتش سوربه موفق شده است کنترل ۷ روستا و چند ارتفاع را در جریان عملیات پاکسازی ریفهای رقه و حماه به دست گیرد.

به گزارش طبس نیوز به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک منبع نظامی اعلام کرد که ارتش سوریه در ریف جنوبی رقه موفق شده است کنترل مناطق «تل الأصفر، ضهور المملحه، رسم العمالی، رجم الشیح، سوح الدیلج، قربه و وادی الأوج» را به دست گیرد.

این منبع به خبرگزاری سانا خبر داد که ارتش با آزادسازی این مناطق از دست گروه تروریستی داعش، موفق شده است ۲۵ کیلومتر در عمق ریف جنوبی رقه پیشروی کند.

این دستاورد ۴ روز پس از عملیات موفقیت آمیز هلی برن ارتش سوریه در عمق بادیه این کشور رخ داد که در تحقق پیشروی ۲۱ کیلومتری و سیطره بر «خربه مکمان و شهرک الکدیر» و پیشروی ۱۲ کیلومتری در جنوب شرق رقه و سیطره بر روستای «بیر الرحوم» تأثیر بسزایی داشت.

به گفته این منبع، ارتش سوریه همچنین موفق شده است کنترل شماری از ارتفاعات به سمت «اثریا»  واقع در ریف شرقی حماه را به دست گیرد.

نیروهای سوری در حال حاضر از نظر آتشباری بر روستاهای «الفاسده و عمشه رده» در ریف شرقی السلمیه مسلط شده است.

نیروهای مقاومت دو روز پیش توانسته بودند ۱۰ کیلومتر به سمت اثریا در ریف شرقی حماه پیشروی کنند و کنترل چند منطقه را به دست گیرند.

Permanent link to this article: http://tabasnews.ir/iran-and-world/news-id=50978