طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

حتی زیرِ زمین هم برای اشغالگران امنیت ندارد/ نصرالله: برای شلیک به اسراییل اجازه لازم نیست

حزب‌الله شهرهای زیر زمینی برای مقابله با اسراییل آماده کرده و نصرالله به فرماندهان ارشدش این اجازه را داده که اگر اسراییل وارد خاک لبنان شود و یا اقدام مسلحانه‌ای در مرز با لبنان انجام دهد، برای پاسخ نیازی به اجازه ندارند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، پیش از شروع جنگ ۳۳ روزه شاید تمام دنیا فکر می‌کرد اگر نزاعی بین حزب الله و اسراییل آغاز شود این رزمندگان مقاومت خواهند بود که ظرف مدت کوتاهی خاکشان به توبره کشیده خواهد شد.

اما همان زمان بودند افرادی که از نگاه واقع بینانه تری به این موضوع فکر می‌کردند چرا که رژیم اشغالگر تنها طبل تو خالی‌ای بود که با تلنگری فرو می‌ریخت. این جنگ که در ۱۲ ژوئن ۲۰۰۶ آغاز شد اوضاع را آنگونه که بود برای همه دنیا به نمایش گذاشت و معلوم شد ساکنان سرزمین های اشغالی توان مقابله با مقاومت را ندارند.

در همان ایام تشکیلات امنیتی اسراییل می‌گویند اطلاعات نگران‌کننده‌ای در مورد افزایش قدرت حزب‌الله وجود دارد. علیرغم تهدیدهای اسراییل علیه حزب‌الله، رسانه‌های اسراییل تاکید دارند که اسراییل با وجود رهبران کنونی ناتوان‌تر از آن است که جرات جنگ جدیدی علیه لبنان را داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از شبکه المنار، در گزارشی ویژه گفت: “رسانه‌های اسراییل تاکید دارند به دنبال وجود اخبار نگران‌کننده در مورد تجهیز حزب‌الله به موشک‌های پیشرفته زمین به هوا، مسوولان اسراییلی از جلوگیری از پرواز هواپیماهای اسراییلی بر فراز خاک لبنان نگران هستند”.

روزنامه یدیعوت احرونوت نوشت: “به رغم لهجه تند برخی از مسوولان اسراییلی، کابینه امنیتی و سیاسی اسراییل تصمیم خاصی درباره مساله افزایش قدرت حزب‌الله اتخاذ نکرد”.

در نشست کابینه امنیتی و سیاسی اسراییل، مسوولان تشکیلات امنیتی امکان تجهیز حزب‌الله به موشک‌های اسکاد توسط سوریه را مطرح کردند که برد و دقت آنها زیاد است و اینکه حزب‌الله تونل‌ها و شهرهای زیر زمینی در جنوب برای مقابله با اسراییل آماده کرده است و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله به فرماندهان ارشد حزب‌الله این اجازه را داده است که اگر اسراییل وارد خاک لبنان شود و یا اقدام مسلحانه‌ای در مرز با لبنان انجام دهد، برای پاسخ نیازی به اجازه ندارند.

روزنامه اسراییل امروز نیز نوشت که اسراییل در مرز شمالی با وضعیتی روبرو است که بی‌سابقه بوده و راه حلی در برابر آن وجود ندارد، زیرا حزب‌الله هر زمان که بخواهد می‌تواند وارد آن شود و اساسنامه کاری دولت جدید لبنان نیز سلاح حزب‌الله را حامی و پاسدار لبنان دانسته و این اختیار را به حزب‌الله داده است تا هر چه می‌خواهد انجام دهد. این روزنامه در پایان نوشت: اکنون اسراییل با دولتی ضعیف و مجموعه‌ای از وزیران خود که هرکدام تنها در فکر پست خود هستند، بسیار تنها است و جرات ندارد عملی علیه حزب‌الله انجام دهد“.

انتهای پیام/ب

لینک منبع خبر