چاپ این خبر

۲۵ کارگاه اقتصاد مقاومتی در بیرجند راه‌اندازی شد

۲۵ کارگاه اقتصاد مقاومتی در بیرجند راه‌اندازی شد
طبس نیوز: 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با بیان اینکه در مدت ۸ ماه امسال ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات برای ۲۵ کارگاه اقتصاد مقاومتی پرداخت شده است گفت: امروز کارگاه اقتصاد مقاومتی بافت فرش و تابلو فرش در بیرجند افتتاح شد.

به گزارش طبس نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سرهنگ غلامرضا فلاحی ظهر امروز در مراسم افتتاح کارگاه اقتصاد مقاومتی بافت فرش و تابلو فرش اظهار داشت: حضور زنان در عرصه اقتصادی و بافت فرش می‌تواند کمکی برای درآمد خانواده‌ها باشد.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی افزود: جنگ واقعی تحریم و گرفتن عرصه‌های کار، فعالیت و فناوری در داخل کشور است و امروز دشمن تلاش دارد تا به اقتصاد کشور فشار بیاورد تا مردم دچار مشکل شده  و از نظام دلزده شوند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: باید از ظرفیت‌های موجود حداکثر استفاده را برای تقویت اقتصاد کشور برد و بر تولید داخلی  تکیه شود.

فلاحی افزود: از ابتدای امسال ۲۵ کارگاه اقتصاد مقاومتی در بیرجند راه‌اندازی شده است که امروز همزمان با هفته بسیج کارگاه اقتصاد مقاومتی بافت فرش و تابلو فرش در روستای علی آباد لوله افتتاح شد که در حال حاضر در این کارگاه ۱۲ نفر در حال آموزش هستند.

وی اظهار داشت: از ابتدای سال ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات برای این کارگاه‌ها در زمینه حوله بافی، پرورش زالو، پرروش شترمرغ، کارگاه خیاطی و فرش بافی پرداخت شده است.

فلاحی افزود: تا پایان امسال وام‌های بیشتری برای ایجاد و راه‌اندازی کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی در بیرجند پرداخت می‌شود که در مدت ۸ ماهه امسال ۳۰۰ میلوین تومان تسهیلات برای ایجاد ۲۵ کارگاه صنایع تبدیلی در زمنیه خشک کردن و بسته بندی زرشک پرداخت شده است.

Permanent link to this article: http://tabasnews.ir/provincial/news-id=57741

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.