طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

فرمانداران ستاد ساماندهی امور جوانان را پیگیری کنند

بیرجند – ایرنا – مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: فرمانداران موضوع ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ها را با جدیت بیشتری پیگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا مهران سرپرست روز سه شنبه در بیست و هشتمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان جنوبی که به ریاست استاندار برگزار شد افزود: براساس مصوبه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان، استان ها و شهرستان ها در هر ماه باید یک جلسه ستاد را برگزار کنند.
وی گفت: در حوزه جوانان که حوزه ای پیچیده تر است مسائلی مثل اشتغال و ازدواج تاحدودی از حوزه سازمانی این اداره کل خارج است و به نگاه استانی نیاز دارد.
وی اظهار داشت: در این حوزه با ماهیت عملیاتی، تنظیم سند توسعه ورزش استان آغاز شده و از نظر استادان دانشگاه استفاده می شود.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: یکی از انتقادات اساسی که در حوزه اثربخشی کارگاه ها، کمیته ها و کارگروه های مشترک استانی وجود دارد بحث نوع و تقسیم کار جلسه است.
وی بیان کرد: برای اینکه بیشترین اثربخشی را از ظرفیت استانی داشته باشیم هم راستایی با برنامه ششم توسعه مبتنی بر تنظیم اسناد توسعه بخشی است یعنی براساس ماموریت دوگانه ای که برعهده ماست بخشی در حوزه ورزش و بخشی در حوزه جوانان است.
سرپرست گفت: سند توسعه ورزش استان ۲ هفته آینده به استاندار خراسان جنوبی ارائه می شود تا به عنوان محور تنظیم برنامه ها و نظارت ورزش در پنج سال برنامه ششم قرار گیرد.
فرماندار بیرجند هم در این جلسه گفت: در بحث محتوای سند توسعه ورزش استان اگر ارزیابی کیفی در جامعه هدف از جامعه اداری باشد نتیجه مطلوب حاصل نمی شود.
علی ناصری افزود: آنچه در طرح تحقیق این سند ارائه شد گروه های هدف بیشتر در جامعه اداری بود.
وی اظهار داشت: نمونه گیری تصادفی از بین گروه های مختلف جوانان انجام شود و تحلیل ها باید کمی باشد تا از آن تحلیل کیفی خارج شود.
فرماندار بیرجند بیان کرد: وزارت ورزش و جوانان در رویکرد خود برگزاری ستاد ساماندهی امور جوانان در سطح استان ها را لحاظ کند چون هم اکنون نگاه به این ستاد حالت شکلی دارد.
ناصری گفت: ستاد یادشده نباید کار اجرایی انجام دهد چون ستادی فرابخشی است و کارگروه های ذیل شورای برنامه ریزی استانی داریم که برای این کار طراحی شده اند و ستاد ساماندهی امور جوانان باید خروجی این کارگروه ها را ارزیابی کند.
وی افزود: این ستاد به شکل فصلی برگزار شود تا نتیجه کارگروه های ذیل شواری برنامه ریزی استان را به شکل هدفمند رسیدگی کند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی هم گفت: در استان سند بالادستی به عنوان سند آمایش تنظیم شده است.
محمدهادی آرین افزود: بحث اشتغال، بهداشت و سلامت، آسیب های اجتماعی و موارد دیگر کارگروه دارد و برای تنظیم سند باید چندین جلسه برگزار و نقشه راه مشخص شود تا از کارآمدی لازم برخوردار شود.
۷۵۵۹*۳۰۲۸

لینک منبع خبر