طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

موضوعات استانی در مطبوعات خراسان جنوبی اولویت دارد

بیرجند – ایرنا – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: توجه به موضوعات داخلی استان در اولویت نخست حوزه مطبوعات محلی است در صورتی که در مطبوعات دیگر استان ها به طور معمول مسائل ملی پررنگ تر است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا ناصر نبی زاده روز سه شنبه در نشست مجمع نمایندگان خراسان جنوبی با مدیران و اصحاب رسانه استان افزود: خوشبختانه نگاه حوزه رسانه ها در خراسان جنوبی به توسعه متوازن استان است.
وی گرایش مردم خراسان جنوبی به مطبوعات استانی را مطلوب دانست و گفت: رسانه های محلی در این استان نسبت به برخی رسانه های ملی از اشتراک بیشتر یا توجه بیشتر برخوردار هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: خانه مطبوعات استان ضعف ها و آسیب هایی ممکن است داشته باشد که باید با یاری همه مسئولان مربوط این ضعف ها رفع شود اما تشکلی است که برای حمایت لازم از حوزه اصحاب رسانه تشکیل شده است.
وی افزود: بدو تاسیس استان ۱۱ نشریه دارای مجوز در خراسان جنوبی فعال بود که اکنون این تعداد به ۱۰۹ نشریه افزایش یافته است.
نبی زاده اظهار داشت: این نشریات شامل ۶ روزنامه، ۱۳ هفته نامه، ۱۰ دوهفته نامه، ۲۴ ماهنامه، سه دوماهنامه، ۲۳ فصلنامه، هشت دوفصلنامه و ۲۲ پایگاه خبری است.
وی گفت: همه شهرستان های استان جز خوسف دارای نشریه است که در شهرستان خوسف هم درخواخستی برای ایجاد نشریه دریافت کردیم.
وی افزود: ۴۱ سرپرستی نشریات سراسری و سرپرستی خبرگزاری ها در استان فعال است و ۲۷۰ نفر عضو خانه مطبوعات هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۳ هزار سهمیه بیمه پایه برای خبرنگاران در کشور بوده که تمام شده و از نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم دوباره گشایشی در حوزه تعداد سهمیه های بیمه پایه ایجاد شود.
وی بیان کرد: این استان به لحاظ مطبوعاتی در سطح کشور رتبه خوبی دارد و اگر سهیمه بیمه بر پایه میزان قرار گیرد امکان بیشتری به استان در حوزه سهیمه بیمه پایه تعلق خواهد گرفت.
نبی زاده افزود: خراسان جنوبی به عنوان استانی کم برخوردار باید در زمینه پرداخت یارانه به رسانه ها به طور ویژه دیده شود.
وی اظهار داشت: مسائل معیشتی، رفاهی، حرفه ای و رونق بخشی و جایگاه خبرنگاری از مطالبات اصحاب رسانه استان است که از نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی تقاضای توجه ویژه به این موارد را داریم.
نمایندگان رسانه های مختلف خراسان جنوبی نیز در حضور چهار نماینده استان در مجلس شورای اسلامی دیدگاه ها و پیشنهادات خود را برای رفع مشکلات صنفی و ارتقای حوزه رسانه مطرح کردند.
این نشست در پی دیدار اخیر اصحاب رسانه با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند به مناسبت روز خبرنگار، به منظور طرح مطالبات خبرنگاران و پیگیری آنها از سوی نمایندگان استان برگزار شد.
۷۵۵۹*۳۰۲۸

لینک منبع خبر