مسجد سنگر فرهنگی است – طبس نیوز

مسجد سنگر فرهنگی است

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی گفت: مسجد سنگر فرهنگی است و اگر حضور در مساجد کم‌رنگ‌تر می‌شود نتیجه تاثیر تهاجم فرهنگی دشمن است لذا برای مقابله با دشمن باید مساجد را به پایگاه فرهنگی تبدیل کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، حجت الاسلام احمد ملایی پیش از ظهر یکشنبه در همایش مسجد و انقلاب اسلامی در طبس گفت: این نگرش که «مسجد فقط نمازخانه است» به مساجد آسیب می‌زند و مقام معظم رهبری در این خصوص نگرانی دارند.

وی گفت: مساجد باید پایگاه معرفت، روشنگری و استقامت ملی باشد، اگر کسی خیال کند در مسجد فقط چند رکعت میخوانند و بیرون میروند خطاست.

وی این تفکر را نفوذ دشمن دانست و گفت: دشمن میخواهد با این تفکر کارایی مسجد را به پایین ترین حد ممکن برساند.

وی خاطرنشان کرد: اگر انقلاب اسلامی به وجود آمد بی شک نقش مسجد حیاتی ترین نقش بود همانطور که بنیانگذار انقلاب اسلامی فرمودند«این مسجد است نهضت را درست کرد».

حجت الاسلام ملایی گفت: مسجد پایگاه دین است.و تمام تلاش ما باید این باشد که مساجد را فعال کنیم.

وی گفت: حدود ۲۸ بار در قرآن لفظ مسجد و ۶ مورد به صورت جمع آورده شده است که نشان از اهمیت موضوع مسجد دارد.

وی با اشاره آیات قرآن کریم گفت: کسی که خادم مسجد است در واقع به خانه خدا خدمت می‌کند و هر کسی لیاقت خدمت به مسجد ندارد.

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با بیان این که مقام معظم رهبری میفرمایند«مدیر طبیعی مسجد امام جماعت است» گفت: در مساجد امام جماعت باید محور باشد و حول مدیریت امام جماعت باید مسجد فعال شود و به دانشگاه، مدرسه، پایگاه دین و فرهنگ تبدیل شود.

در این همایش از تعدادی از امامان جماعت مساجد طبس تجلیل به عمل آمد.

یک دیدگاه برای نوشته «مسجد سنگر فرهنگی است»

  1. با سلام کی همایش برگزار شد پس مساجد دیگه چرا دعوت نکردن یا لاقل یک احترام میگذاشتن مساجدی بزرگ در شهرستان هست واقعا که

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + شانزده =