مهم‌ترین «معروف» تقویت نظام اسلامی است – طبس نیوز

مهم‌ترین «معروف» تقویت نظام اسلامی است

امام جمعه طبس مهمترین هدف قیام امام حسین(ع) را احیای امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: امروز بالاترین «معروف» تقویت نظام اسلامی و بدترین منکر تضعیف نظام اسلامی است.

امام جمعه طبس به گزارش طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از طبس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان‌مقدم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه طبس، ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار داشت: براساس آیات قرآن کریم، جامعه‌ای که در مقابل ناهنجاری‌ها بی‌تفاوت بوده و امر به معروف و نهی از منکر نکنند مورد لعن و نفرین خداوند هستند که مهمترین هدف قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نیز احیای دو اصل مهم امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی اضافه کرد: لازم است که همه افراد جامعه خود را مسئول دانسته و در صورت مشاهده گناه و منکر حداقل به صورت زبانی امر به معروف و نهی از منکر کنند که امروز بالاترین معروف تقویت نظام اسلامی است و بدترین منکر تضعیف نظام اسلامی است.

خطیب جمعه طبس خاطرنشان کرد: چنانچه یکی از کارگزاران نظام از موقعیت خود یا بیت‌المال سوءاستفاده کرده یا مثلاً در کارش پارتی‌بازی می‌کند، این گناه و منکر محسوب می‌شود و لازم است افرادی که از این سوءاستفاده مطلع می‌شوند به این مسئول در هر پست و مقامی که هست تذکر دهند و بدانند که براساس روایات متعدد امر به معروف و نهی از منکر موجب کم شدن رزق انسان نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه جریان عاشورا و نهضت امام حسین(ع) پیام‌ها و عبرت‌های زیادی دارد، تسلیم نشدن در برابر دشمن را از درس‌های عاشورا معرفی کرد و یادآور شد: امام حسین(ع) در شرایط بسیار سختی قرار داشتند به طوری که حتی آب را هم بر روی ایشان و اهل بیت‌شان بسته بودند و در عین حال امام و یارانشان تسلیم نشدند.

امام جمعه طبس ادامه داد: امروز نیز مسلمانان و انقلاب اسلامی در مقابل منافع تمامی مستکبران دنیا ایستاده است و آمریکا، انگلیس، صهیونیست‌ها و برخی کشورهای دیگر هم بیکار نمانده‌اند و برای تضعیف روحیه و ایجاد نارضایتی در بین ملت ایران هر روز حلقه‌های تحریم اقتصادی را تنگ‌تر می‌کنند، اما مردم ما مانند گذشته با الگوگیری از حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در مقابل توطئه‌ها، تحریم‌ها و مشکلات تسلیم نخواهند شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تهاجم اخیر صهیونیست‌ها به نوار غزه اشاره و بیان کرد: متأسفانه سازمان‌های بین المللی نه تنها تهاجم آشکار صهیونیست‌ها را محکوم نکرده‌اند بلکه حتی سازمان ملل حمله به غزه را حق صهیونیست‌ها دانسته است که این اقدام سازمان ملل وقیحانه و بی‌شرمانه است.

مهاجریان افزود: یکی از اهداف صهیونیست‌ها در حمله به غزه، محک زدن موضع‌گیری دولت کشورهای تازه قیام کرده مانند مصر است که بر این اساس باید دولت‌های اسلامی به حمایت از مردم مظلوم غزه توجه جدی کنند.

خطیب جمعه طبس همچنین ضمن گرامیداشت آغاز هفته پربرکت بسیج، این نهاد مقدس را از یادگارهای ارزشمند حضرت امام خمینی(ره) دانست و گفت: بسیج چه در دوران دفاع مقدس و چه پس از آن خدمات و برکات فراوانی در زمینه‌های مختلف از جمله در سازندگی، افزایش بصیرت جامعه و آمادگی برای مقابله با تهاجم دشمنان داشته است.

وی تصریح کرد: امروز همه ملت ما بسیجی و آماده‌اند و چنانچه دشمن حماقت کرده و کوچک‌ترین تجاوزی به کشورمان کند، در همان لحظات اول به طور کامل نابود و منکوب خواهد شد.

گرامیداشت یاد ستوانسوم شهید مهدی شریفی از کارکنان فرماندهی انتظامی طبس که به تازگی در مصاف با سوداگران مرگ به درجه رفیع شهادت نایل آمده، گرامیداشت سالروز ارتحال حاج میرزا جواد آقا تبریزی از مراجع عظام تقلید، و گرامیداشت سالروز آزادسازی سوسنگرد نیز از دیگر سخنان حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان مقدم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه طبس بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =