حضرت خدیجه(س) نماد واقعی اقتصاد مقاومتی بود

امام جمعه طبس با بیان اینکه حضرت خدیجه(س) تمام ثروت خود را در راه اسلام دادند، گفت: دوام و قوام اسلام به ثروت ایشان و شمشیر حضرت علی(ع) اتفاق افتاد و به همین خاطر می توان ایشان را نماد واقعی اقتصاد مقاومتی دانست.

طبس نیوز: امام جمعه طبس با بیان اینکه حضرت خدیجه(س) تمام ثروت خود را در راه اسلام دادند، گفت: دوام و قوام اسلام به ثروت ایشان و شمشیر حضرت علی(ع) اتفاق افتاد و به همین خاطر می توان ایشان را نماد واقعی اقتصاد مقاومتی دانست.

به گزارش طبس نیوز به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان مقدم در خطبه های نمازجمعه این هفته طبس گفت: سالی که  حضرت خدیجه(س) وفات یافتند را عام الحزن نام نهاده اند چرا که پیامبر اکرم(ص) در این سال چند نفر از نزدیکان خود را از دست دادند.

وی به ویژگی های شخصیتی همسر رسول خدا اشاره کرد و افزود: ایشان اولین زنی بودکه در شرایط خفقانی که وجود داشت به پیامبر ایمان آورد، و اولین ام المومنین جامعه اسلامی لقب گرفت که ۱۱ امام با واسطه حضرت زهرا (س) دختر گرانبهایش اسلام را به جهانیان معرفی کردند.

وی ادامه داد: حضرت خدیجه دختری همانند حضرت زهرا (س) داشتند که افتخاری بس عظیم و بزرگ است.

امام جمعه طبس بیان داشت: مقاومت و پایداری در مقابل سرزنش ها و سختی ها  و مهمتر از همه ساده زیستی ایشان از مهمترین ویژگی های حضرت خدیجه بوده است و باید زنان و دختران ما از ایشان الگو گرفته و در سبک زندگی قرآنی خود اجرا کنند.

وی تصریح کرد: امروز شرایط محاصره اقتصادی که درکشور ما اتفاق افتاده، ثروتمندان و تاجران باید دست از گران فروشی و احتکار بردارند که اینکار بدترین خیانت به انقلاب و اسلام است.

وی با تاکید بر اینکه ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای نزدیکترشدن به معنویات است، عنوان کرد: رمضان، بهار قرآن است و دلها دراین ماه نورانی، آمادگی بیشتری برای دریافت مفاهیم غنی و والای آیات نوربخش الهی دارند.

حجت الاسلام مهاجریان بیان کرد: باید از این فرصت الهی بهره ببریم و سعی در تحقق سبک زندگی قرآنی برای خود و دیگران داشته باشیم.

هفته حمایت از بیماران هموفیلی، برگزاری مراسم اعتکاف در روزهای ۲۱،  ۲۲ و ۲۳ رمضان در مسجد جامع و دعوت جهت شرکت در این مراسم معنوی  و سالروز اقامه اولین نمازجمعه از دیگر محورهایی بود که امام جمعه طبس به آنها اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 13 =