حضور بیش از ۱۰هزار زائر در امامزاده علی (ع) دیهوک طبس – طبس نیوز

حضور بیش از ۱۰هزار زائر در امامزاده علی (ع) دیهوک طبس

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از حضور بیش از ۱۰ هزار زائر در جوار امامزاده علی (ع) دیهوک طبس خبر داد.

طبس نیوز:مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از حضور بیش از ۱۰ هزار زائر در جوار امامزاده علی (ع) دیهوک طبس خبر داد.

به گزارش طبس نیوز به نقل از تسنیم،حجت الاسلام محمدطاهرگرایی اظهار کرد: از این تعداد حدود ۷ هزار نفر از شهرستان بشرویه به این مکان سفر می کنند.

وی افزود: بیش از یک قرن است که مردم بشرویه به صورت قافله و در قالب کاروانی بزرگ همه ساله در این ایام برای زیارت به این امامزاده سفر می کنند وبرای اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی زائران اقدام های موثری انجام می شود.

وی برگزاری جلسه های آموزش قرآن و احکام، پرسش و پاسخ، برگزاری جلسه های سخنرانی با حضور استادان برجسته، مسابقات فرهنگی، مراسم تعزیه خوانی، همایش پیاده روی و کوهپیمایی را از جمله این برنامه ها عنوان کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه متاسفانه تهدید خرافات به مبانی اعتقادی همیشه بوده و هست اظهار کرد: امروز نیز این مقوله در برخی اقداماتسبب وهن و سبک شدن دین هستند.

گرایلی گفت: ما امامزادگان را واسطه قرار می دهیم تا به دلیل منزلتی که نزد پروردگار دارند واسطه شوند اما اگر مستقیما از امامزاده حاجت بخواهیم شرک و کفر است.

وی افزود: امامزادگان نزد خداوند عزیز و اهل تقوی اند و در پناه این بزرگواران است که آدمی به خدا می رسد.

وی تصریح کرد: ایران خواستگاه اهل بیت(ع) است و ایرانیان از دیرباز به این بزرگواران ارادتمند بوده اند و بر این اساس نیز فرزندان اهل بیت(ع) به ایران رهسپار شدند و برخی نیز برای نشر احکام دینی آمدند.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه حرمت مسجد بالاتر از امامزاده است افزود: برکت مسجد همیشه در جامعه جاری و ساری بوده و هست چرا که پایگاه های مردمی و حرکت های اسلامی اند و انقلاب ها نیز از این مکان متجلی شده اند.

حجت الاسلام گرایلی اظهارکرد: بقعه مبارک امامزاده زید بن علی واقع در روستای امامزاده علی از نوادگان امام سجاد(ع) در فاصله ۲۵ کیلومتری دیهوک قرار دارد.

وی تصریح کرد: روستای امامزاده علی که به شاهزاده علی نیزمعروف است دارای آب و هوای معتدلی بوده و این به خاطر قرار گرفتن آن در دامنه های شمالی رشته کوه شتری است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی گفت: این امامزاده یکی از مکان هایی است که هر سال بر اساس یک سنت قدیمی و حسنه در اواخر شهریور پذیرای خیل عظیم عاشقان و دلباختگان ائمه اطهار(ع) است که به صورت کاروانی یا خانوادگی به این مکان سفر می کنند تا لحظاتی را به دور از هیاهوی زندگی شهری غبار دل بزدایند و با خدای خود راز و نیاز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 20 =