تداوم برخورد قطار با احشام در محور راه‌آهن شرق /+تصاویر – طبس نیوز

تداوم برخورد قطار با احشام در محور راه‌آهن شرق /+تصاویر

شب گذشته در حادثه‌ای، قطار باری طبس – تربت‌حیدریه در حدفاصل ایستگاه‌های شیرگشت – عشق‌آباد با ۶ نفر شتر برخورد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس، ساعت ۱۸:۳۰ شب گذشته در حادثه‌ای، قطار باری طبس – تربت‌حیدریه در حدفاصل ایستگاه‌های شیرگشت – عشق‌آباد با ۶ نفر شتر برخورد کرد که ۵ شتر تلف و یک شتر دیگر به دلیل شدت جراحات ذبح شد.

محمدابراهیم اقبالی، مدیرکل راه‌آهن شرق در این رابطه به خبرنگار ما گفت: این حادثه موجب هیچ‌گونه توقف یا خللی در سیر قطارها در این اداره‌کل نشده است.

وی افزود: ورود احشام به محدوده خط‌آهن و برخورد با قطارها در منطقه کویری طبس بسیار شایع است اما این حوادث تاکنون هیچ خسارت جانی یا مالی به قطارهای عبوری وارد نکرده است.

به گفته مدیرکل راه‌آهن شرق، براساس قانون ورود احشام به محدوده خط‌آهن ممنوع است و در این گونه حوادث، مسئولیت جبران خسارات احتمالی به قطار یا مسافران برعهده صاحبان احشام خواهد بود.

نعمتی، کارشناس بیمه سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی هم در این باره گفته که شترهای کشته شده بیمه بوده‌اند و برای هر یک از ۴ نفر شتر بالغ مبلغ ۱ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و برای یک نفر شتر نابالغ مبلغ ۷۷۰ هزار تومان به مالک شترها پرداخت خواهد شد.

عکس: وحید الاهی

3 دیدگاه برای نوشته «تداوم برخورد قطار با احشام در محور راه‌آهن شرق /+تصاویر»

  1. باید فکر اساسی بشه بابا این شترها در جاده که واقعا وحشتناکه حداقل شبرنگی نصب کنن روشون یا رنگ شبرنگ … ومجازات سنگین برای صاحب شتر جون مردم که مفت نیومده وقتی صاحب شتر شترش بیمس بیخیال میشه ولی اون بچه و اون خانواده که فوت میکنن تقصیرشون چیه…
    حداقل گاردریل نصب کنن و عوارضشو بگیرن مردم که جونشونو از سر راه نیاوردن که…
    هیچکدوم از مسولین حاضر نیستن کاری بکند
    سر همین کارها باعث میشین مردم دلسرد بشن به مسولان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + نه =