نجات 21 دانش‌آموز محبوس در آسانسور بیمارستان طبس – طبس نیوز

نجات ۲۱ دانش‌آموز محبوس در آسانسور بیمارستان طبس

۲۱ نفر دانش‌آموز دختر که برای تبریک روز پرستار به بیمارستان طبس رفته و از بد ماجرا براثر قطع ناگهانی برق در آسانسور گرفتار شده بودند، نجات یافتند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، ۲۱ نفر دانش‌آموز دختر پایه ششم یکی از مدارس ابتدایی شهر طبس صبح امروز به بیمارستان شهید سیدمصطفی خمینی(ره) طبس رفتند تا ضمن بازدید از برخی بخش‌های این بیمارستان، روز پرستار را به پرستاران شاغل در این بیمارستان تبریک بگویند.

پس از بازدید و هنگام بازگشت به طبقه هم‌کف بیمارستان، با توصیه نگهبان، هر ۲۱ نفر دانش‌آموز به همراه دو نفر مربی و یک نفر نگهبان سوار آسانسور مخصوص حمل تخت می‌شوند، که آسانسور حدود ساعت ۹:۳۰ به علت قطع ناگهانی برق، بین طبقات اول و همکف بیمارستان متوقف می‌شود.

پس از این حادثه که موجب ترس و وحشت شدید و گریه دانش‌آموزان شد، باتوجه به عدم برخورداری آسانسور بیمارستان طبس از برق اضطراری، سیستم تهویه و زنگ خطر آسانسور نیز از کار می‌افتد؛ آنتن‌دهی گوشی‌های تلفن همراه نیز در آن قسمت از بیمارستان طبس اختلال دارد.

در نهایت پس از وصل مجدد برق، دانش‌آموزان از آسانسور خارج شدند.

در اثر این حادثه به هیچ کس آسیب جسمی نرسید.

گرچه حبس دانش‌آموزان در آسانسور چند دقیقه‌ای بیشتر به طول نیانجامید و هیچ کس هم آسیبی ندید، اما این حادثه اهمیت و لزوم راه‌اندازی برق اضطراری برای آسانسورها را نشان می‌دهد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس در گفت‌وگو با خبرنگار گلشن در این باره اظهار داشت: بیمارستان طبس دارای سیستم برق اضطراری است که تنها برای دستگاه‌های حیاتی اتاق عمل استفاده می‌شود، اما راه‌اندازی سیستم برق اضطراری برای آسانسورها جزو تعهدات نیست.

دکتر اصغر سهرابی ادامه داد: اینکه عملکرد آسانسورها به دلیل قطع برق و یا هر نوع خرابی دیگر مختل شود موضوع غیرمعمول و دور از انتظاری نیست، اما در صورت بروز هر حادثه‌ای مربوط به آسانسور، آسیبی به افراد وارد نمی‌شود؛ تیم خبره تأسیسات بیمارستان طبس به‌صورت شبانه‌روزی حضور دارند تا در صورت بروز چنین اختلالاتی، افراد را از آسانسور خارج کنند.

مدیر اداره امور برق طبس نیز در این باره به خبرنگار گلشن گفت: قطعی‌های کوتاه برق در اثر حوادثی از قبیل پارگی سیم، موضوعی طبیعی است؛ اما قطع برقی که امروز صبح در تمام سطح شهر طبس اتفاق افتاد، تنها در حد یک قطع و وصل یا اصطلاحاً چشمک بود.

مرتضی رخ‌افروز اضافه کرد: طولانی‌تر شدن قطعی آسانسور بیمارستان طبس به علت تأخیر در راه‌اندازی مجدد سیستم و موتور آسانسور بوده است.
منبع: گلشن

4 دیدگاه برای نوشته «نجات ۲۱ دانش‌آموز محبوس در آسانسور بیمارستان طبس»

  1. با تشکر از زحما ت مدیریت بهداشت و درمان و مدیریت برق به استحضار می رساند قطع برق چند روز اخیر خسارتی به سیستمهای برقی ادارات و خانه ها وارد آورده که شایسته بود قبل از اقدام اطلاع رسانی می شد در خصوص آسانسور هم اگر بیماری در آن می بود و موجب فوت او میشد کسی پاسخگو بود؟ لذا پیشنهاد میشود موضوع تامین برق اضطراری برای آسانسورها اجباری گردد یا گزینه ای جهت رفع مشکل ارائه گردد تا خدای نخواسته شاهد حادثه تلخی نباشیم با تشکرمجدد

  2. رییس بیمارستان ************* وگرنه اون همه اعتبار صرف بیمارستان شده /اینم روش.هر کسی را بهر کاری ساختن.ایشون توان مدیریتی ندارند .اگه اتفاقی می افتاد که فکر کنم ایشون از طبس فرار می کردن.

  3. بیمارستان طبس در اصل همون بیمارستان قبلی ست منتها شکل و شمایلش عوض شده
    امکانات و پزشک مجرب هم متأسفانه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =