پزشکی قانونی یزد مرگ ۸ کارگر معدن یال شمالی را تایید کرد – طبس نیوز

پزشکی قانونی یزد مرگ ۸ کارگر معدن یال شمالی را تایید کرد

در پی وقوع انفجاری در معدن یال شمالی که تاکنون به کشف چهار جنازه و مفقود شدن چهار کارگر دیگر انجامیده است، پزشکی قانونی یزد با استناد به ابعاد حادثه مرگ کارگران مفقود شده را نیز تایید کرد و به این ترتیب تعداد کشته شدگان این حادثه به هشت نفر رسید.

طبق اعلام پزشکی قانونی یزد تعداد کشته شدگان حادثه امروز معدن یال شمالی طبس به هشت نفر رسید.

به گزارش ایلنا، در پی وقوع انفجاری در معدن یال شمالی که تاکنون به کشف چهار جنازه و مفقود شدن چهار کارگر دیگر انجامیده است، پزشکی قانونی یزد با استناد به ابعاد حادثه مرگ کارگران مفقود شده را نیز تایید کرد و به این ترتیب تعداد کشته شدگان این حادثه به هشت نفر رسید.

منابع ایلنا پیش از این امید به زنده بودن کارگران مفقود شده را ضعیف ارزیابی کرده بودند.

با این حال فرماندار طبس در خبری جداگانه تعداد کشته شدگان این حادثه راچهار نفر عنوان کرده است. احمد طالبیان مقدم به ایلنا گفت: تا کنون جسد چهار کارگر معدنچی از عمق زمین بیرون آورده شده و هنوز از سرنوشت باقی کارگران اطلاعی در دست نیست.

این در حالی است که  بطور معمول در حوادث این چنینی امکان زنده ماندن کارگران بسیار پایین است. به عنوان مثال در آذرماه سال ۸۹ حادثه‌ای مشابه در یکی از معادن کرمان روی داد که در جریان آن ۴ کارگر در عمق ۶۰۰ متری تونل محبوس شده بودند. آنزمان مسئولان وقت با اعلام اینکه تلاش‌ها برای نجات کارگران محبوس ادامه دارد تا مدت‌ها از تایید خبر کشته شدن کارگران خود داری کردند اما در ‌‌نهایت ۱۹ فروردین ۹۰ جنازه ۳ کارگر بیرون کشیده شد و از سرنوشت کارگر چهارم خبری انتشار نیافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + شش =