بزرگترین پایگاه دیجیتالی طبس پژوهی، راه اندازی شد – طبس نیوز

بزرگترین پایگاه دیجیتالی طبس پژوهی، راه اندازی شد

رئیس اداره ساماندهی منابع دیجیتال آستان قدس رضوی گفت: نسخه جدید پایگاه تخصصی میقات الرضا(ع) با هدف کمک به طبس پژوهان در کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی رونمایی شد.

مهدی کریمی یکشنبه در گفتگو با خبرنگار طبس نیوز افزود: این پایگاه تخصصی همزمان با شکست آمریکا در طبس رونمایی و توسعه پیدا کرد و کتاب های چاپی، پایان نامه، تصاویر دیجیتال، فیلم و انواع مختلف منابع اطلاعاتی در این پایگاه وجود دارد.

وی با بیان اینکه این اطلاعات در خصوص زندگینامه و کرامات حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)، تاریخ، جغرافیا و معرفی بزرگان است، خاطرنشان کرد: در نسخه جدید، تعداد ۵ هزار و ۶۰۰ منبع ثبت شده و سال گذشته این تعداد، هزار ثبت بود.

کریمی بیان کرد: پیش بینی می شود بیش از ۲۰ هزار منبع در این پایگاه تخصصی وارد شود.

مهدی کریمی عنوان کرد: علاقه‌مندان از طریق کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی به نشانی digital.aqr.ir یا ایستگاه‌های مطالعه دیجیتال آستان قدس رضوی در سراسر کشور می‌توانند به این منابع دسترسی داشته باشند.

وی گفت: مطالعه آنلاین، امانت دیجیتال، تحویل مدرک، جستجوهای ساده و پیشرفته بخشی از امکانات و قابلیت‌های این پایگاه تخصصی می باشد.

رئیس بخش سازماندهی و توسعه منابع دیجیتال آستان قدس رضوی با دعوت از پژوهشگران طبسی در مشارکت در این طرح افزود: طبس‌پژوهان می‌توانند با ارسال کتاب‌، پایان‌نامه‌و مقالات خود از طریق منوی «اهدای منبع دیجیتال» در کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی در غنی‌سازی پایگاه مشارکت کنند و هرگونه سوال در خصوص ارسال منابع دیجیتال خود با شماره تلفن ۰۵۱۳۲۲۱۹۵۵۴ تماس برقرار کنند.

خبرنگار: ساره نجفی

یک دیدگاه برای نوشته «بزرگترین پایگاه دیجیتالی طبس پژوهی، راه اندازی شد»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + دوازده =