مجهزترین پایگاه امداد و نجات مناطق زغالدار کشور در طبس راه اندازی می شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس گفت: نخستین و یکی از مجهزترین پایگاه امداد و نجات مناطق زغالدار کشور، تا پایان مهر در طبس خراسان جنوبی راه اندازی می‌شود.

به گزارش طبس نیوز، علی اکبر رحیمی افزود: ایمیدرو با توجه به مخاطرات پیش روی فعالیت در معادن زغال سنگ، برنامه ریزی برای تجهیز، بهسازی و ساخت پایگاه‌های امداد و نجات در ۳ منطقه زغالدار کشور (طبس، البرز مرکزی و کرمان) را در دستور کار قرار داد.

او با اشاره به پیشرفت حدود ۷۰ درصدی پایگاه امداد و نجات منطقه زغال سنگ طبس افزود: تا کنون اقداماتی همچون نصب اسکلت ساختمان اداری، بتن ریزی ساختمان‌های درمانی و خدماتی، پد هلیکوپتر و ساختمان‌های جانبی در این پایگاه انجام شده است.

رحیمی با اشاره به هزینه کرد ۱۰۰ میلیارد تومان برای راه اندازی و تجهیز ساختمان پایگاه امداد و نجات معادن طبس، ادامه داد: این پایگاه با مساحت ۳ هزار مترمربع در حال ساخت است.

فرماندار شهرستان طبس همچنین مجری طرح تجهیز، بهسازی و ساخت پایگاه‌های امداد و نجات مناطق زغالدار کشور با اشاره پیش بینی راه اندازی ۳ پایگاه امداد و نجات دیگر در مناطق زغالدار کشور بیان کرد: پایگاه امداد و نجات زغال سنگ کرمان در مرحله بتن ریزی (فونداسیون) است و پیش بینی شده تا پایان سال ۱۴۰۳ راه اندازی شود.

خواجه پور افزود: با توجه به پراکندگی معادن زغال سنگ استان مازندران، ۲ منطقه ناحیه سواد کوه و ناحیه چمستان آمل نیز برای احداث پایگاه امداد و نجات در نظر گرفته شده که اکنون پایگاه چمستان در حال نصب کانکس است و پایان ساخت این ۲ پایگاه نیز اسفند سال جاری است.

او با اشاره به روند خرید و تحویل تجهیزات مورد نیاز پایگاه‌های امداد و نجات مناطق زغال دار گفت: تمامی تجهیزات داخلی و خارجی مورد نیاز، خریداری و تحویل پایگاه‌ها شده و بقیه تجهیزات تا پایان مهر امسال دریافت و بین پایگاه‌های امداد و نجات توزیع می‌شود.

مجری طرح تجهیز، بهسازی و ساخت پایگاه‌های امداد و نجات مناطق زغالدار کشور اظهار کرد: بودجه خرید ۱۶ ماشین آتش نشانی، آمبولانس و امداد برای پایگاه‌های امداد و نجات تخصیص داده شده و قرار است مناقصه خرید آن، تا پایان آبان انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =