نقاشی‌های کودکان طبسی به کمک بیماران پروانه‌ای می‌رود

هنر همواره راهی باز برای مهربانی بوده است؛ مسیری روشن که می‌تواند سختی‌ها را آسان و درد را با رنگ محبت قابل تحمل‌تر کند.

فاطمه ابوالحسنی رحمانی – به گزارش طبس‌نیوز، نمایشگاه پروانه‌ای به همت دانش‌آموزان و مربیان مرکز پیش دبستانی و دبستان آفرینش، نمایشگاهی از نقاشی‌های کودکان پیش‌دبستانی و دبستانی است که میخواهد به کمک بیماران پروانه‌ای برود و راهی برای کاهش آلام کودکانی بیابد که با این بیماری خاص و صعب العلاج دست و پنجه نرم می‌کنند.

تابلوهای نقاشی گویی با روح آدمی صحبت می‌کند؛ گاهی یک ایده می‌تواند از جسمی بی‌روح، جریانی عظیم بسازد. مثل نقاشی‌هایی که امروز مهربانی را به کودکان مبتلا به بیماری پروانه‌ای هدیه می‌کنند.

فرماندار ویژه طبس در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در محل باغ دالیا ضمن تقدیر از این حرکت گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی تاثیر به سزایی در ایجاد حس همدلی، همکاری و همگرایی بین کودکان در مواجهه با آلام اجتماعی دارد.

وی افزود: کشورهای غربی با وجود ادعاهای حقوق بشری، اما ورود داروهای پروانه‌ای به ایران را تحریم کرده‌اند اما امیدواریم دانشمندان ایرانی به زودی به فناوری تولید داروهای این بیماری نادر و سخت دست پیدا کنند.

مرضیه مهاجری مسئول برگزاری نمایشگاه پروانه‌ای در مصاحبه با خبرنگار طبس نیوز گفت: با نقاشی بچه‌ها حدود ۲۰ تابلو کلاژ و آماده شده که در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی افزود: این تابلوها قابل فروش است و عواید آن برای درمان بیماران پروانه‌ای هزینه خواهد شد.

مسئول برگزاری نمایشگاه پروانه‌ای تصریح کرد: نقاشی‌های استفاده شده در این تابلوها از حدود ۲ سال پیش جمع آوری شده و اینها کار حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر از بچه‌های پیش دبستانی و دبستانی است.

مهاجری در خصوص نحوه آماده‌سازی تابلوها گفت: قسمت‌هایی از نقاشی‌های بچه‌ها که قشنگ‌تر کشیده شده بود توسط همکاران من برش خورده و با کنار هم قرار گرفتن آنها ۲۰ تابلو آماده شده است.

وی افزود: ایده این برنامه از سال‌ها پیش که مربی هنر و نقاشی بودم در ذهنم شکل گرفت تا نقاشی‌هایی که بچه‌ها کامل نمی‌کنند یا قسمتی از نقاشی خیلی قشنگ شده و نقاشی‌هایی ک بچه‌ها طی سال‌ها به من هدیه کرده‌اند به گونه‌ای ماندگار شود؛ لذا به این نتیجه رسیدم که می‌شود همه این نقاشی‌ها را برش زد و در نقاشی‌های بزرگتر کار کرد و به آن موضوع داد.

مسئول برگزاری نمایشگاه پروانه‌ای گفت: مردم و خیران می‌توانند این تابلوها را خریداری کنند چرا که عواید فروش این تابلوها به بیماران پروانه‌ای اختصاص خواهد یافت.

بچه‌هایی که آثارشان در این تابلوها به کار رفته شاید هرگز فکرش را نمیکردند سرنوشت نقاشی‌هایشان اینگونه رقم بخورد. بله هنر چنین چیزیست؛ هنر می‌تواند مسیر روزمرگی‌های ما را تغییر دهد و از اتفاقات کوچک، رویدادهای بزرگ و خارق‌العاده خلق کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =