37 پروژه عمرانی در طبس به بهره‌برداری رسید+عکس – طبس نیوز

۳۷ پروژه عمرانی در طبس به بهره‌برداری رسید+عکس

37 پروژه عمرانی در طبس به بهره‌برداری رسید

 به گزارش خبرگزاری فارس از طبس، پیش از ظهر امروز با حضور معاون عمرانی استاندار یزد، مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد، امام جمعه طبس، سرپرست فرمانداری شهرستان طبس و جمعی دیگر از مسئولان، بهره‌برداری رسمی از ۳۷ پروژه عمرانی در طبس آغاز شد.

پروژه گازرسانی به شهرک مسکن مهر طبس از پروژه‌های افتتاح شده امروز است که با بهره‌برداری از آن، یک هزار و ۲۸۰ واحد مسکونی شهرک مسکن مهر طبس از گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

این پروژه با هزینه سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اجرا شده و شامل ۱۵ کیلومتر شبکه‌گذاری داخلی و یک دستگاه تی.بی.اس با ظرفیت ۵ هزار مترمکعب بر ساعت است.

علاوه بر این پیش از ظهر امروز پروژه حفر و تجهیز سه حلقه چاه آب و اجرای خط جمع‌آوری و انتقال آب به مخازن شهر طبس نیز به بهره‌برداری رسید.

این سه حلقه چاه که ۱۸۰ متر عمق و ۵۴ لیتر در ثانیه آبدهی دارد، در منطقه رضوان‌شهر طبس حفر شده است که از آب استحصالی آن برای تأمین آب مورد نیاز شهرک مسکن مهر طبس استفاده خواهد شد.

کار مکان‌یابی و حفر چاه‌های این پروژه از سال ۱۳۸۹ آغاز شده و برای این منظور یک هزار و ۳۰ متر خطوط انتقال برق و ۶ هزار و ۳۷۰ متر خطوط جمع‌آوری و انتقال آب اجرا شده است.

اکنون با بهره‌برداری از این پروژه، ۲۵ درصد به توان تولید آب شهر طبس افزوده شد.

آب استحصالی از این چاه‌ها دارای سختی ۲۳۰ تا ۴۲۰ و ای.سی ۳ هزار و ۴۰۰ است.

در پروژه حفر و تجهیز سه حلقه چاه آب و اجرای خط جمع‌آوری و انتقال آب به مخازن شهر طبس، برای تملک زمین و حفر چاه‌ها ۴ میلیارد ریال و برای اجرای خطوط انتقال مربوطه ۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات خشکسالی، تملک دارایی‌ها و شرکت آب و فاضلاب هزینه شده است.

از دیگر پروژه‌های افتتاح شده امروز پروژه زیرسازی و آسفالت راه آبگرم معدنی مرتضی‌علی روستای توریستی خرو طبس به طول ۴ کیلومتر بود.

برای اجرای این پروژه ۹ هزار مترمکعب خاکریزی، ۲۱ تن قیر پریمکت، دو هزار و ۸۰۰ تن آسفالت گرم و هزار مترمکعب بتن‌ریزی انجام شده است.

پروژه زیرسازی و آسفالت راه آبگرم مرتضی‌علی روستای خرو طبس در مجموع دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه داشته که از محل اعتبارات راه‌های روستایی تأمین شده است.

علاوه بر این پروژه زیرسازی و آسفالت راه روستای ۲۰ خانواری بهارستان طبس به طول یک هزار و ۶۰۰ متر نیز به بهره‌برداری رسید.

این پروژه در مدت ۲۵ روز به وسیله اداره راه و شهرسازی طبس اجرا شده که در قالب آن ضمن بهینه‌سازی مسیر گذشته روستا، قوس‌های تند حذف، آبراه‌های لوله‌ای کشاورزی تعریض و راه زیرسازی و روکش آسفالت شده است.

پروژه زیرسازی و آسفالت راه روستای بهارستان طبس با هزینه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات راه‌های روستایی اجرا شده و برای آن ۵ هزار مترمکعب خاکریزی، ۸ تن قیر پریمکت و هزار و ۱۰۰ تن آسفالت انجام شده است.

مجموعه ورزشی ولایت روستای بهشت‌آباد طبس هم از دیگر پروژه‌های افتتاح شده امروز بود.

این مجموعه دارای زمین فوتبال و والیبال به مساحت ۲ هزار و ۲۰۰ مترمربع است که با هزینه ۴۲۰ میلیون ریال احداث شده است.

در مجموعه ورزشی ولایت روستای بهشت‌آباد طبس ۳۰۰ مترمربع کف‌سازی با سیمان، یک هزار و ۸۰۰ مترمربع کف‌سازی با آسفالت و یک هزار و ۲۰۰ متر فنس‌کشی انجام شده است.

علاوه بر این تعداد ۳۱ پروژه زیربنایی و خدماتی جهاد کشاورزی شهرستان طبس با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال به صورت همزمان به بهره‌برداری رسید.

این پروژه‌ها شامل احیا و مرمت ۲۱ رشته قنات با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال، احداث و بهسازی ۳ مورد کانال‌های آبیاری عمومی با اعتبار ۴۵۰ میلیون ریال، احداث ۳ مورد استخر تنظیمی آب کشاورزی با اعتبار ۴۲۰ میلیون ریال و اجرای ۴ مورد عملیات انتقال آب تا مزارع با اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیون ریال است.

با بهره‌برداری از پروژه‌های زیربنایی و خدماتی جهاد کشاورزی شهرستان طبس علاوه بر تثبیت اشتغال برای ۳۰ نفر، تعداد ۳۰۵ خانوار نیز از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

همچنین صبح امروز طرح توسعه حوزه علمیه خواهران الزهرا(س) طبس به بهره‌برداری رسید که طی آن سالن اجتماعات، آبدارخانه و سه فضای جدید برای مصارف آموزشی و اداری به این حوزه افزوده شد.

برای اجرای طرح توسعه حوزه علمیه خواهران الزهرا(س) طبس ۶۵۰ میلیون ریال هزینه شده است.

عکسهای مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − پانزده =