طبس، حرف اول صنعت یزد را خواهد زد

  طبس، حرف اول صنعت یزد را خواهد زد

خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا):  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان یزد با اشاره به پروژه‌های بزرگ نیروگاه زغال سنگ‌‌سوز و پست ۴۰۰ کیلو ولت طبس، اظهار کرد: طبس با راه‌اندازی این پروژه‌ها تامین کننده برق شهرستان‌های فردوس و بشرویه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، “محمدحسن صباغ‌زادگان” در آیین تودیع و معارفه مدیر توزیع برق طبس با بیان اینکه صنعت برق استان یزد از جهش بسیار خوبی برخوردار بوده است، از راه‌اندازی چندین نیروگاه و پست برق در سطح استان خبر داد.

وی با اشاره به احداث نیروگاه زغال سنگ‌سوز طبس، از آن به عنوان پروژه‌ای عظیم یاد کرد و افزود: بر اساس پیش‌بینی صورت گرفته‌ عملیات احداث این نیروگاه حدود ۵۶ ماه به طول خواهد انجامید.

صباغ‌زادگان همچنین پست ۴۰۰ کیلوولت طبس را یکی از پروژه‌های بزرگ کشوری برشمرد و خاطرنشان کرد: پیش از این طبس واردکننده برق بود که با بهره‌برداری از این پست، شهرستان طبس تامین کننده برق برخی مناطق از جمله شهرستان‌های فردوس و بشرویه خواهد بود.

“محمدرضا صحتی” مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد نیز در این مراسم، گفت: استان یزد دارای کمترین خاموشی در کشور است و شهرستان طبس نیز کمترین میزان خاموشی در بین شهرستان‌های استان یزد را دارد.

“احمد طالبیان مقدم” سرپرست فرمانداری طبس نیز تصریح کرد: با بهره‌برداری از پروژه‌های برق و تأمین نیاز این شهرستان، طبس می‌تواند در آینده حرف اول صنعت را در استان بزند.

وی واگذاری بیش از ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر در این شهرستان را از طرح‌های مهم و بزرگ دانست و از برق‌رسانی، گازرسانی و اجرای طرح‌های مخابراتی، آسفالت، فضای سبز و سایر امور این پروژه خبر داد.

گفتنی است؛ در این مراسم همچنین از خدمات “محمد اعراب شیبانی” مدیر سابق توزیع برق طبس و مدیر فعلی توزیع برق شهرستان میبد تقدیر شد و “مرتضی رخ‌افروز” به عنوان مسوول جدید مدیریت برق شهرستان طبس معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 17 =