«ما زنده‌ایم» عنوان تجمع بزرگ دانش آموزان دختر بسیجی طبس

دانش آموزان دختر بسیجی طبس در تجمعی با عنوان نهضت «ما زنده‌ایم» به مناسبت سالروز اسارت معصومه آباد با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، شرکت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، حجت‌الاسلام محمدجواد زنجانی‌طبسی پیش از ظهر امروز در محل هیأت صاحب الزمانی(عج) طبس در تجمع دانش‌آموزی با عنوان نهضت ما زنده‌ایم، که به مناسبت ۲۳ مهرماه سالروز اسارت معصومه آباد و احیای امر به معروف و نهی ازمنکر و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب برگزار شد اظهار داشت: بسیج، مفهومی عمیق است و ویژگی‌های خاصی دارد که باید شناخته شود.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان بسیجی باید به هدف و عمق کار خود واقف باشند، درخصوص بسیج، ویژگی‌های آن و ویژگی‌های جوان موفق از دیدگاه مقام معظم رهبری گفت: بسیج نماد تمام خوبی‌هاست و حرکت آن در مسیر آگاهی است.

وی افزود: احساسات آمیخته با عقلانیت، عملگرایی همراه با آرمانگرایی، نگاه به آینده، مکتبی بودن، ولایت پذیری، اخلاص دینی، تواضع و فروتنی، غیرت دینی، حسن خلق و شجاعت از ویژگی‌های بسیجی واقعی است.

حجت‌الاسلام زنجانی‌طبسی همچنین، دارا بودن انگیزه، بصیرت دینی، همت بلند، جرأت اقدام، اعتماد به نفس، فهم درست از موقعیت کشور، اعتقاد به شعار ما می‌توانیم، امید به آینده روشن و قاطعیت در برابر دشمنان داخلی و خارجی را به عنوان ویژگی‌های شاخص یک جوان بسیجی موفق، از دیدگاه مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: جوانان بسیجی باید انگیزه وسیع داشته باشند و نیز بتوانند عمق مطالب و اتفاقات روز را درک و آن را تجزیه و تحلیل کنند.

جلالی مدیر آموزش و پرورش شهرستان طبس نیز در جمع دانش آموزان بسیجی با تاکید بر نقش بانوان واهمیت حضور آنان در عرصه های مختلف گفت: امروز دشمن حجاب و عفاف و حیای زنان را بیش از هر طیف دیگر مورد هدف قرار داده است و می‌خواهد با اضمحلال خانواده ضربه‌ای بزرگ به انقلاب اسلامی بزند.

وی در ادامه افزود: دانش‌آموزان باید خلاق، امیدوار و مدبر باشند و با جهاد علمی که مورد نظر مقام معظم رهبری است دشمنان را ناامید سازند.

سرهنگ صادق احمدی نیز در این مراسم با قرائت گوشه‌هایی از کتاب «من زنده‌ام»، به قلم معصومه آباد گفت: «من زنده‌ام» شرح حال و خاطرات دختر جوان ۱۷ ساله‌ای است که برای دفاع از کیان مملکت و پاسداری از نهال نورسته انقلاب پا در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل گذاشته بود و این کتاب می‌تواند راهنمای خوبی برای زنان و دختران سرزمینمان باشد.

گفتنی است کتاب «من زنده‌ام»، مورد تأیید مقام معظم رهبری بوده و به عنوان کتاب برتر سال ۱۳۹۳ انتخاب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 9 =