ملت ایران پیام شهدای هسته‌ای را به خوبی درک کردند

ملت ایران پیام شهدای هسته‌ای را به خوبی درک کردند

 به گزارش طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، رحیم احمدی روشن پدر شهید مصطفی احمدی روشن در مراسم یادواره شهدای هسته‌ای و شهدای پایگاه مقاومت بسیج شهید محلاتی طبس که باحضور جمع کثیری از مردم در محل بوستان شهدای گمنام این شهر برگزار شد، اظهار داشت: خداوند همه انسان‌ها را به صورت یکسان آفریده و سرنوشت آنان را تغییر نمی‌دهد مگر اینکه خود آن‌ها بخواهند که مصطفی احمدی روشن نیز فردی مستنثی از قاعده سایر انسان‌ها نبود و همه جوانان ما می‌توانند مانند مصطفی باشند.

وی اضافه کرد: کار و خدمت جهادگونه، شجاعت، شهامت، کاردانی، احترام به والدین، ولایت‌مداری و انجام کار فقط برای رضای الهی از مهمترین عواملی است که مصطفی احمدی روشن را به این درجه رساند و موجب شد که خداوند وی را در ردیف شهدا قرار دهد.

پدر شهید مصطفی احمدی روشن یادآور شد: شهادت شهدای هسته‌ای و به ویژه شهید مصطفی احمدی روشن موجب حضور پرشورتر و گسترده‌تر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات ۱۲ اسفند سال گذشته شد.

وی خاطرنشان کرد: پس از شهادت شهید مصطفی احمدی روشن، حدود ۶ هزار نفر از دانشجویان سراسر کشور تقاضای تغییر رشته به رشته فیزیک هسته‌ای کردند و این نشان‌دهنده این است که جوانان و همه مردم ایران پیام شهدا را به خوبی درک کرده‌اند و حقیقتاً عَلَم عِلم بر زمین نمی‌ماند.

رحیم احمدی روشن ادامه داد: بسیاری از دانشجویان سراسر کشور با امضای طومارهای متعدد چندین متری، اعلام کردند رهرو راه مصطفی هستند که این اقدام موجب دلگرمی ما و فراموش کردن داغ از دست دادن مصطفی شد.

وی تصریح کرد: خداوند متعال ملت ایران را انتخاب کرده است، چون می‌داند مردمی بردبارتر، شهیدپرورتر و قهرمان‌تر از این ملت یافت نمی‌شود و قطعاً اگر مصائب و مسائلی که برای مردم پایدار ایران به وجود آمد برای هر ملت دیگری اتفاق می‌افتاد تاکنون آن ملت زمین خورده بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء، سخنرانی حجت‌الاسلام حاج حسن حلوائیان از سخنرانان آستان قدس رضوی و مهمان ویژه برنامه سیمرغ شبکه دوم سیما در ایام ماه مبارک رمضان، سخنرانی حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان امام جمعه طبس، مدیحه‌سرایی و پخش کلیپ‌هایی حاوی زندگینامه شهدای هسته‌ای از دیگر برنامه‌های یادواره شهدای هسته‌ای و دومین یادواره شهدای پایگاه مقاومت بسیج شهید محلاتی شهرستان طبس بود.

همچنین در حاشیه این یادواره نمایشگاهی با عنوان «راه سرخ» توصیف‌کننده راه سرخ شهادت از گذشته تاکنون برپا بود.

عکسهای مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =