راه‌اندازی 100 کارگاه اقتصاد مقاومتی با اعتبار 15 میلیارد ريال در طبس – طبس نیوز

راه‌اندازی ۱۰۰ کارگاه اقتصاد مقاومتی با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال در طبس

فرمانده سپاه ناحیه طبس گفت: در راستای ترویج کار و تلاش و الگو سازی برای مصرف کالاهای ایرانی و ایجاد کارگاه های کوچک زود بازده در این شهرستان بیش از ۱۰۰ کارگاه اقتصاد مقاومتی ایجاد و پانزده میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد این کارگاه‌ها پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، سرهنگ مهدی صادق‌احمدی اظهار داشت: با توجه به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط رهبر انقلاب یکی از برنامه‌هایی که در دستور کار بسیج است جهت عملیاتی نمودن دستور رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان این که اقتصاد مقاومتی در دو بعد صورت می‌گیرد گفت: بعد اول اقتصاد مقاومتی ترویج الگو سازی برای مصرف کالاهای ایرانی است و بعد دوم کارهای تولیدی و ایجاد کارگاه های کوچک زود بازده است.

فرمانده سپاه طبس ادامه داد: با ایجاد کارگاه های کوچک زود بازده افراد می‌توانند ضمن این که خودشان مشغول به کار می‌شوند، محصولاتی را تولید کنند که به اقتصاد خانواده و کشور کمک کند.

وی گفت: در مجموع آن چیزی که در اقتصاد مقاومتی مهم است این است که هر خانواده ایرانی سعی کند که در حد امکان موارد مصرفی خودش را به ویژه در اقلام خوراکی تولید کند و مصرف هم به سمتی برود که کالاهای داخلی مورد توجه باشد.

سرهنگ صادق‌احمدی بیان داشت: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند در این عرصه مردم هم باید به صحنه بیایند هر چند که متاسفانه ضعف در عملکرد دستگاه ها و نهادهای اجرایی وجود دارد ولی ما به عنوان بسیج وظیفه داریم که هر کاری که از دستمان برمی آید انجام دهیم.

فرمانده سپاه طبس گفت: در این راستا امسال بر اساس اعتباراتی که پیگیری شده ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات جهت ایجاد حدود ۱۰۰ کارگاه اقتصاد مقاومتی به متقاضیان پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: این کارگاه‌ها یا در حال راه اندازی است یا بعضا راه اندازی شده که عملکرد کارگاه ها توسط بسیج سازندگی رصد میشود تا کارگاه ها بتوانند سرپا باشند چرا که راه اندازی کارگاه قدم اول است و باید آن‌ها را حمایت کنیم تا بتوانند محصولاتشان را به فروش برسانند.

سرهنگ صادق‌احمدی در پایان تاکید کرد: بسیج وظیفه خودش میداند در هر کاری که هم دستور مقام معظم رهبری باشد و هم به مردم کمک کند در راستای تثبیت نظام و حفظ دستاورد های انقلاب وارد صحنه شود و قطعا ما از ظرفیتی که در اختیار داریم در این خصوص استفاده می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =