کاهش منابع آبی خطر جدی برای شهرستان طبس است – طبس نیوز

کاهش منابع آبی خطر جدی برای شهرستان طبس است

اخوان صفار معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس گفت: خشکسالی‌های اخیر و کاهش منابع آبی خطر جدی برای شهرستان طبس بحساب می‌آید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، خدمتگزار استاندار خراسان جنوبی در سخنانی با تشکر از سفر وزیر کشور به استان خراسان جنوبی و شهرستان طبس  برنامه‌ریزی جهت رفع مشکلات مردم را از مهمترین رویکردهای کار دولت دانست و گفت تمامی مطالبات و درخواستهای مردم توسط فرمانداران و مسئولان رصد شده و به اطلاع مسئولان ذی ربط رسیده میشود و دولت نیز برای رفع مشکلات مردم برنامه ریزیهای مدون دارد.

حجت الاسلام سیدابراهیم مهاجریان‌مقدم با اشاره به راهپیمایی ۱۳ آبان گفت: امروز با توجه به اینکه بعضی زمزمه می‌کردند که مردم کمتر شرکت خواهند کرد اما به زعم آن مردم حضور بیشتری داشتند و مردم طبس هم پرشورتر از سال‌های قبل حضور داشتند.

وی گفت: طبس در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن نقش ارزنده‌ای داشتند و زلزله سال ۵۷ در عین اینکه خسارات به بار آورد اما با حضور شخصیت‌های انقلابی ضمن ارایه خدمات به آسیب‌دیدگان، مردم را نسبت به ظلم‌های رژیم ستم‌شاهی آگاه کردند و موتور انقلاب با زلزله طبس شتاب بیشتری پیدا کرد.

وی گفت: طبس شهر انقلاب است و پس از انقلاب کارهای زیربنایی زیادی از جمله فرودگاه و خطوط ریلی انجام گرفته و مردم قدردان خدمات نظام اسلامی هستند.

امام جمعه طبس گفت: با توجه به استعدادها و ظرفیت‌هایی که خداوند در این شهرستان به ودیعه گذاشته انتظار برای توسعه شهر بیشتر است و توسعه شهرستان برای کل کشور مفید است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: دولت‌های گذشته بر اساس کارشناسی و تحقیقاتی که انجام گرفته قرار بود ۲۰ نماینده بر نمایندگان کشور اضافه شوند که یکی از آن ها مربوط به طبس و بشرویه بود که چندین و چند مرتبه به صحن علنی مجلس آمده ولی متاسفانه تصویب نشده که ما انتظار داریم این مصوبه را که دولت مطرح کرده و در مجلس مانده پیگیری شود.

حجت الاسلام مهاجریان‌مقدم گفت: طبس به عنوان فرمانداری ویژه است اما چارت تشکیلاتی آن هنوز کامل نشده و انتظار می‌رود با تشریف‌فرمایی شما این چارت کامل شود و شوراها و دهیاری‌ها تقویت شوند.

وی همچنین درخواست پیگیری روشنایی در شب برای فرودگاه طبس را مطرح کرد و گفت: هر چه پروازهای بیشتری انجام شود تأثیر بسیاری در توسعه شهرستان خواهد داشت.

دکتر محمدعلی عبداله‌زاده با اشاره به وحدت بین مسؤولین طبس گفت: طبس به لحاظ تدین وحدت خوبی بین مردم و مسئولین وجود دارد و همه دنبال مطالبات مسائل شهرستان هستند.

وی گفت: طبس شهر نوپایی است و همه خدمات بعد از انقلاب انجام گرفته است و طبس به عنوان قطب توسعه است.

وی احداث و راه اندازی نیروگاه حرارتی و کک در طبس را یکی از مهمترین پروژه های پیش روی در توسعه استان خراسان جنوبی و شهرستان طبس برشمرد.

وی به اعمال تعرفه برق منطقه گرمسیری طبس، حوزه آب، راه، معادن طبس، بهداشت و درمان، راه آهن فردوس و کمک‌های دولت اشاره کرد.

اخوان صفار معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس در سخنانی مطالبه اصلی مردم را بهره مندی از خط دوم انتقال آب ذکر کرد و گفت خشکسالی‌های اخیر و کاهش منابع آبی خطر جدی برای شهرستان طبس بحساب می‌آید.

یک دیدگاه برای نوشته «کاهش منابع آبی خطر جدی برای شهرستان طبس است»

  1. مگه قرار نبود دیدار مردم باشه با وزیر کشور . متاسفانه حضار جلسه خلاصه شده بودند در عده ای از کارمندان ادارات از قبیل فرمانداری و شهرداری و سایل فامیل وابسته . عجب استقبالی داشتند آحاد مردم . دعای کمیل آخر هفته ها از جلسه دیشب شلوغ تر بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =