کتابخوان‌ترین مسئول طبسی کیست؟/ چند نفر از مسئولین شهرستان عضو کتابخانه‌ها هستند؟ – طبس نیوز

کتابخوان‌ترین مسئول طبسی کیست؟/ چند نفر از مسئولین شهرستان عضو کتابخانه‌ها هستند؟

می‌گوید در کتابخانه بزرگ شده و تاکنون قریب به ۱۰ هزار جلد کتاب مطالعه کرده است!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس، به بهانه هفته کتاب و کتابخوانی طی گفتگویی که با رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان انجام دادیم از ایشان خواستیم کتابخوان‌ترین مسئول شهرستان را به ما معرفی کنند.

مرتضی محمدی‌مقدم ضمن معرفی کتابخوان‌ترین مسئول شهرستان اظهار داشت: ایشان هر هفته به طور مرتب از کتابخانه بازدید و حداقل یک کتاب به امانت می‌گیرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه چه تعدادی از مسئولین در کتابخانه‌ها عضو هستند گفت: کمتر از نصف مسئولین شهرستان عضو کتابخانه‌ها هستند.

در ادامه به معرفی کتابخوان‌ترین مسئول شرستان طبس میپردازیم.

او متولد هشتم خردادماه ۱۳۵۴ در شهر دیهوک است. وی مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی عمران از دانشگاه آزاد اسلامی طبس دریافت کرده است و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد رشته عمران و سازه در دانشگاه آزاد اسلامی فردوس می‌باشد.

پیشه اولش معلمی بوده و در مدارس فنی و حرفه‌ای طبس و فردوس تدریس کرده است.

از دیگر فعالیت‌های او می‌توان به تاسیس اولین آموزشگاه کامپیوتر و نقشه‌کشی در طبس با نام رهگشا و مسئولیت اداره عمران شهرداری طبس به مدت دو سال اشاره کرد.

وی در رابطه با علاقه‌اش به کتاب و کتابخوانی می‌گوید: می‌توانم بگویم در کتابخانه بزرگ شده ام. پدرم از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۸۰ مسئول کتابخانه‌ی بشرویه بود و من تقریبا تمام وقتم بعد از ساعات مدرسه را در کتابخانه سپری می‌کردم،.فرزندم نیز از مدرسه یکسره به کتابخانه می‌رود.

مدت زمان مطالعه یک کتاب برای او بسته به تعداد صفحاتش از یک روز تا یک هفته متغیر است و سلیقه‌اش در خواندن متنوع است.

کتب ادبیات، روانشناسی و تاریخی ترتیب اولویت‌های او در مطالعه هستند.

rctnjipy

سید ابوالفضل علوی طبسی شهردار دیهوک طبس که به عنوان کتابخوان‌ترین مسئول طبسی به ما معرفی شد می‌گوید تا به حال شاید حدود ۱۰ هزار جلد کتاب مطالعه کرده و همچنین در سنین نوجوانی به عنوان یک کمک کتابدار بر موضوع و کلیت ۱۵ هزار جلد کتاب نیز احاطه داشته است.

تلاش‌های وی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی تحسین مسئولین استان را نیز برانگیخته است و سال گذشته استاندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی از تلاش‌های صادقانه و احساس مسئولیت او برای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی تقدیر کرده است.

eiwitxn9

وی درباره لزوم و اهمیت مطالعه مستمر می‌گوید: علاوه بر تقویت حافظه، مطالعه باعث افزایش اطلاعات عمومی و به تبع آن افزایش اعتماد به نفس می‌شود و داشتن اعتماد به نفس بالا نیز مهم‌ترین مبحث در کسب موفقیت است.

ma399t4a

علوی طبسی در پایان تاکید و توصیه می‌کند که خانواده‌ها فرزندانشان را به سمت مطالعه، به عنوان یک سرگرمی سالم و سازنده ترغیب نمایند و خود نیز از این لذت عالی بهره بیشتری ببرند.

امید می‌رود در پایان هفته کتاب و کتابخوانی مسئولین بیشتری در شهرمان به عضویت کتابخانه‌ها در آیند تا به پیروی از آنان مردم عزیز هم بیشتر به سمت مطالعه ترغیب شوند.

5 دیدگاه برای نوشته «کتابخوان‌ترین مسئول طبسی کیست؟/ چند نفر از مسئولین شهرستان عضو کتابخانه‌ها هستند؟»

  1. ممنون از خبر خوبتون در این خصوص. ویکتور هوگو میگه دو دسته از مردم خوشبختن.، یکی اونایی که کتاب میخونن و یکی دیگه افرادی که دوستان کتابخونی دارند.

  2. مشکل همینه که مسئولین گرامی کتاب نمیخونن
    خدا رو شکر که شهر دیهوک شهرداری دارد که کتابخوان است و البته کار و اخلاق خوشی دارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =