مسیر طبس – تهران چهار ساعت کوتاه می‌شود – طبس نیوز

مسیر طبس – تهران چهار ساعت کوتاه می‌شود

مدیر کل راه آهن شرق گفت: با افتتاح قطار جدید طبس – تهران از سمت اردکان این مسیر ۴ ساعت کوتاه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس به نقل از روابط عمومی اداره کل راه آهن شرق، محمد ابراهیم اقبالی گفت: در حال حاضر مسیر قطار طبس – تهران از سمت تربت حیدریه و نیشابور می باشد که زمان سیر آن ۱۶ ساعت می‌باشد.

وی افزود: با رایزنی های صورت گرفته و موافقت اولیه ای که اخذ شده امید است به زودی یک رام دیگر قطار طبس – تهران راه اندازی شود که از سمت جندق، چادرملو، اردکان، نایین، کاشان و قم به تهران خواهد رفت و زمان سیر آن چهار ساعت از قطار قبلی کمتر خواهد بود.

مدیرکل راه آهن شرق گفت: بنا داریم تا هموطنان شهرهای بیرجند، فردوس و سرایان نیز که قصد عزیمت به تهران دارند بتوانند از قطار برای سفر به تهران استفاده کنند به این صورت که طبق هماهنگی های انجام شده با پایانه های مسافری ساکنان این شهرها می توانند با اتوبوس تا طبس آمده و از اینجا با قطار عازم تهران شوند.

وی ادامه داد: قطار جدید طبس – تهران به صورت یک روز در میان مانند قطار قبلی از طبس و تهران حرکت خواهد کرد که به این صورت هر روز قطار به سمت پایتخت از طبس و برگشت از تهران خواهیم داشت.

اقبالی گفت: به قطار فعلی طبس – تهران نیز که سازمان آن واگن های درجه یک شش تخته می‌باشد چند واگن درجه یک چهار تخته اضافه خواهد شد.

5 دیدگاه برای نوشته «مسیر طبس – تهران چهار ساعت کوتاه می‌شود»

  1. درود خداوند بر همه عزیزانی که در پی این امر خطیر هستند خداوند یار و حافظتان باشد

  2. باسلام دست آقای اقبالی درد نکند اقدام بسیار عالیست دعای مردم منطقه بدرقه راهشان باد …

  3. زنده باد. در صورتی که عملی شود، اقدام بسیار شایسته ای است. مسیر کنونی بسیار طولانی و خسته کننده است و کیفیت قطار فعلی نیز پایین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 1 =