باند دوم محور طبس – اصفهان آماده آسفالت است – طبس نیوز

باند دوم محور طبس – اصفهان آماده آسفالت است

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طبس گفت: باند دوم محور طبس- اصفهان از کیلومتر ۲۰ تا کیلومتر ۵۷ آماده آسفالت است و بعد از مشخص شدن پیمانکار عملیات اجرایی آن شروع می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، صادق کلانی به مناسبت هفته حمل و نقل در جمع خبرنگاران گفت: روکش مسیر طبس – یزد به طول ۲۵ کیلومتر از پلیس راه به سمت یزد انجام شده است.

به گفته وی برای حذف نقطه پرحادثه تقاطع راه آهن ، امامزاده و محور اصفهان امسال اعتبار این پروژه ۱۰ برابر افزایش داشته که برای ادامه پروژه جای امیدواری است.

وی همچنین گفت: ایمن سازی باند دوم محور طبس- بیرجند در دستور کار این اداره قرار دارد.

کلانی با بیان اینکه آسفالت مسیر عشق آباد – بردسکن در دو سال پیش وضعیت بسیار بدی داشت اظهار کرد: عملیات روکش ماسه آسفالت مسیر عشق آباد – بردسکن به طول ۹۵ کیلومتر از عشق آباد تا انتهای حوضه استحفاضی این اداره انجام شده است.

کلانی یادآور شد: اصلاح ورودی های شهر عشق آباد به طول چهار کیلومتر انجام شد که در دهه فجر به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

رئیس اداره راه و شهرسازی طبس بیان کرد: روکش مسیر طبس- اصفهان با همکاری دو پیمانکار به طول هشت و ۲۵ کیلومتر انجام شد و با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه فعلا روکش کار نمی شود تا وضعیت جوی بهتر شود.

وی بیان کرد: همچنین روکش مسیر طبس- بشرویه به طول ۱۷کیلومتر توسط این اداره به صورت امانی انجام شده است.

وی ادامه داد: از ۲۵ کیلومتر مسیر طبس به سمت ده محمد و عشق آباد، ۱۵ کیلومتر به صورت پیمانی و بقیه توسط این اداره انجام خواهد شد و عملیات آن دو هفته دیگر شروع می شود و روکش ماسه آسفالت مسیر دیهوک و بیرجند نیز به طول ۲۸ کیلومتر انجام شد.

به گفته کلانی در بخش راه های روستایی نیز در دهه فجر هفت کیلومتر از قطعه آخر مسیر روستای « کلشانه» در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

رئیس اداره راه و شهرسازی طبس افزود: از پروژه هایی که در سال جاری تعریف شده است می توان به احداث راه جدید از روستای «جمز» به سمت طبس، احداث باند دوم مسیر روستای «دشتغران» و اجرای آنتن های مسیر ده محمد- عشق آباد طبس اشاره کرد.

کلانی ادامه داد: همچنین بهسازی و آسفالت راه روستای «فهالنج» به سمت معدن پروده به طول ۱۸کیلومتر که عملیات آن ظرف چند ماه شد و قرار هست در آینده نزدیک رسما افتتاح شود.

وی افزود: به دلیل وجود مجتمع های آموزشی و نهادهایی که در مسیر راه روستای «خرو» (Khor) قرار دارد دو کیلومتر از باند دوم آن در حال ساخت است که پس از آماده شدن زیرسازی مسیر توسط شهرداری، آسفالت آن نیز انجام خواهد شد.

کلانی با اشاره به جاده های در دست مرمت در سطح شهرستان گفت: راه رباط خان، راه روستایی «محمدآباد» به طول هفت کیلومتر و بهسازی، ماسه آسفالت، حذف آبنماها و روکش آسفالت راه حلوان – پیرحاجات به طول ۶۲ کیلومتر نیز در حال انجام است.

وی گفت: در طول دو سال گذشته حدود ۱۲ هزار تن قیر رایگان فقط در پروژه‌های امانی شهرستان طبس داده شده است که عدد ریالی این مقدار بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال می‌شود.

یک دیدگاه برای نوشته «باند دوم محور طبس – اصفهان آماده آسفالت است»

  1. با سلام خدمت همشهریان عزیز در ایران شهر :

    مسئله پایش سرزمین برای ما صرف نظر از مسائل اقتصادی اهمیت ویژه ای دارد…

    خواهشم از دوستان این هست که در مجاورت با کشورهای نامبرده و به عنوان ” کانون ” همزیستی شیعه و سنی نقش خود را ایفا کنند و تنش زدا باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 17 =