اعطای تسهیلات 60 و 70 میلیونی برای ساخت واحدهای سنتی و صنعتی در بانک مسکن طبس – طبس نیوز

اعطای تسهیلات ۶۰ و ۷۰ میلیونی برای ساخت واحدهای سنتی و صنعتی در بانک مسکن طبس

مدیر شعب بانک مسکن خراسان جنوبی از اعطای تسهیلات برای ساخت واحد سنتی ۶۰ میلیون تومان و ساخت واحد صنعتی ۷۰ میلیون تومان در طبس خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از فارس،محمد پورقربانی  در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان جنوبی اظهار داشت: مسکن یکی از راه‌های برون رفت از رکود است.

وی گفت: افزایش دادن تسهیلات در چند فاز مختلف از راهکارهایی بود که در شورای پول و اعتبار پیش‌بینی شده است.

مدیر شعب بانک مسکن خراسان جنوبی افزود: در بخشنامه‌ جدیدی که در ۳۰ آذرماه جاری به بانک مسکن آمد و از یکم دی‌ماه جاری ابلاغ شد بنا گذاشته شد سقف تسهیلاتی که پیش از این ۳۵ میلیون تومان بوده در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر به ۴۰، ۵۰ و ۶۰ میلیون تومان افزایش یابد.

پورقربانی تصریح کرد: زوجینی که از ۱۷ دی‌ماه سال ۹۲ به بعد ازدواج کرده باشند می‌توانند از سقف تسهیلات تا ۵۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۸.۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله استفاده کنند.

وی با بیان اینکه بازپرداخت‌ها از سه روش ساده، پلکانی ساده و پلکانی دوره‌‌ای می‌شود پرداخت کرد، ادامه داد: روش ساده به صورت ساده از ابتدا تا انتها بازپرداخت تسهیلات تا ۱۲ سال پرداخت می‌شود، در روش پلکانی ساده نیز سال به سال اقساط افزایش پیدا می‌کند و در روش پلکانی دوره‌ای هم هر چهار سال ۲۰ درصد اقساط افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیر شعب بانک مسکن خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: اگر کسی برای خرید مسکن ۵۰ میلیون تومان تسهیلات گرفته باشد باید به صورت ساده ۷۸۰ هزار تومان پرداخت کند و به صورت پلکانی ساده ماهی ۷۲۵ هزار تومان با افزایش پنج درصدی در هر سال و ۷۸۰ هزار تومان به صورت پلکانی دوره‌ای پرداخت کند.

پورقربانی افزود: وام مسکن بر اساس سپرده‌گذاری در صندوق یکم در مراکز استان‌ها ۶۰ میلیون تومان با قسط ۸۶۰ هزار تومان و سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان و قسط ۵۷۵ هزار تومان است.

وی اظهار کرد: کف سپرده‌گذاری در مراکز استان‌ها ۱۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

مدیر شعب بانک مسکن خراسان جنوبی با بیان اینکه برای استفاده از تسهیلات باید حداقل دو دوره ۶ ماهه از افتتاح حساب گذشته باشد، گفت: حداقل سن ۱۸ سال و داشتن شغل ثابت از جمله شروط برای استفاده از این تسهیلات است.

پورقربانی با بیان اینکه یکی از اهداف بانک مسکن بخش توسعه ملی است، تصریح کرد: طبق سیاست‌های اعتباری بانک تصمیم بر آن شد که بخش مشارکت را فعال‌تر کنیم.

وی ادامه داد: بانک در شهرستان بیرجند برای فردی که قصد ساخت واحد سنتی را دارد تا سقف ۸۰ میلیون تومان و برای کسی که واحد صنعتی بسازد تا سقف ۹۰ میلیون تومان تسهیلات می‌دهد.

مدیر شعب بانک مسکن خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین بانک مسکن در شهرهای قاین و طبس برای ساخت واحد سنتی ۶۰ میلیون تومان و ساخت واحد صنعتی ۷۰ میلیون تومان و در سایر شهرها به واحد‌های سنتی ۴۰ میلیون تومان و برای ساخت واحد صنعتی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات می‎دهد.

پورقربانی گفت: به تعداد ۲۸ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن در قالب طرح مهر تسهیلات پرداخت شده که از این تعداد ۲۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن فروش اقساطی بوده است.

وی افزود: همچنین به تعداد هشت هزار و ۱۸۳ واحد مسکن روستایی در قالب طرح مهر تسهیلات پرداخت شده که هفت هزار و ۸۱۸ واحد مسکن فروش اقساطی بوده است.

مدیر شعب بانک مسکن خراسان جنوبی اضافه کرد: پنج هزار و ۵۰۰ واحد مسکن در قالب طرح متمم تسهیلات پرداخت شده که از این تعداد قرارداد سه هزار و ۹۷۶ واحد بسته شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 10 =