پیشنهاد ۵۰ تن پرتقال و ۳۰ تن سیب از محل سهمیه میوه تنظیم بازار برای نمایشگاه بهاره طبس

فرماندار ویژه طبس برپایی نمایشگاه بهاره را از درخواست‌ها و نیازهای مردم دانست و گفت: اکثریت قریب به اتفاق مسئولین با برگزاری نمایشگاه موافق هستند ولی موضوع اصلی کیفیت برگزاری نمایشگاه به نحوی است که مردم از کالاهای خوب و با کیفیت و قیمت مناسب بهره‌مند شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس، معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس در جلسه کمیسیون تنظیم بازار شهرستان طبس با اشاره به نزدیک شدن به ایام پایانی سال، برپایی نمایشگاه بهاره را از درخواست ها و نیازهای مردم دانست و افزود: اکثریت قریب به اتفاق مسئولین نیز با برگزاری نمایشگاه موافق هستند ولی موضوع اصلی کیفیت برگزاری نمایشگاه به نحوی است که مردم از کالاهای خوب و با کیفیت و قیمت مناسب بهره مند شوند و حقوق کسبه و بازاریان شهر نیز تضییع نشود و همچنین هدف اصلی نمایشگاه که تنظیم بازار و عرضه محصولات تولیدی بدون واسطه است محقق شود.

مهدی اخوان صفار با اشاره به تجربیات سالهای گذشته و اشکالات مطرح شده در جلسه گفت: تشکیل کمیته تخصصی برای بررسی نیازهای بازار و دعوت از تولید کنندگان، صنعتگران، اصناف و تجار شهرستان و استان برای تصمیم گیری در خصوص برگزاری نمایشگاه لازم است چرا که تاکنون برای شناسایی محصولات و کالاهای تولیدی شهرستان کار کارشناسی انجام نشده است.

اخوان صفار خواستار عرضه کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در ایام عید شد و افزود: جلسات کمیسیون تنظیم بازار باید بصورت مرتب و منظم برگزار شود و دستگاه های مرتبط شرح وظایف و چارچوب کاری خود را با یکدیگر هماهنگ کنند.

در خصوص دستور کار جلسه نیز پیشنهاداتی از جمله اولویت برپایی نمایشگاه و تخصیص غرفه در صورت تمایل با کسبه و اصناف شهرستان، کنترل اقلام ورودی به نمایشگاه از نظر کیفیت، قیمت و مجاری ورودی و محل تولید، در نظر گرفتن غرفه ای برای محصولات روستایی و صنایع دستی، ایجاد ارتباط مستقیم بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان و حذف واسطه ها، پایش محصولات لبنی و کشاورزی و اعلام قیمت به استان در جهت تعیین قیمت مناسب برای اقلام سهمیه‌ای و پیشنهاد تخصیص ۵۰ تن پرتقال و ۳۰ تن سیب از محل سهمیه میوه تنظیم بازار ارائه شد.

دیدگاهی در “پیشنهاد ۵۰ تن پرتقال و ۳۰ تن سیب از محل سهمیه میوه تنظیم بازار برای نمایشگاه بهاره طبس

  1. مسئولین ****بیدار شوند نمایشگاه بهاره درتمام شهر ها در برج بهمن برگزار میشود و اوایل اسفند پایان می پذیرد دراین دوسال کسبه با مشکلات فراوان روبرو بوده اند لطفا رسیدگی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =