خطر ایجاد تنش بین عربستان و ایران دلیل مخالفت وزارت امور خارجه برای انتشار خبر مراسم تشییع چهار شهید یمنی – طبس نیوز

خطر ایجاد تنش بین عربستان و ایران دلیل مخالفت وزارت امور خارجه برای انتشار خبر مراسم تشییع چهار شهید یمنی

سردار باقرزاده گفت: متأسفانه مشاهده شد که برخی به‌ ویژه از وزارت امور خارجه ایران با تشییع و خاک‌سپاری چهار شهید یمنی در ایران مخالفت کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس، سردار سیدمحمد باقرزاده مشاور عالی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین دفاع مقدس در مراسم یادواره ۱۸ شهید پایگاه مقاومت بسیج حضرت فاطمه(س) طبس که در محل هیأت مذهبی فاطمی(س) گفت:  کسانی که یادواره برگزار میکنند باید همت‌شان بلند باشد، مبادا سطح یادواره ها را پایین بیاوریم که موجب نگرانی مقام معظم رهبری شود.

وی با بیان این که نگرانی رهبر انقلاب این است که یادواره های شهدا تکراری و کم اثر شود گفت: به فرموده رهبر انقلاب یاد شهیدان باید همراه با تدبر و عبرت گیری باشد.

سردار باقرزاده با بیان این که یادواره در زبان عرب یعنی ذکر، برگزاری یادواره های شهدا را فرهنگ قرآنی خواند و گفت: یاد از شهدا به منزله یاد از پیروان انبیاء است، اکنون در جای جای دنیا با تفکراتی مواجه هستیم که در مقابل انبیاء صف آرایی کرده اند.

وی با بیان این که نسل اول شهدا شهدای انقلاب اسلامی و نسل دوم شهدای دفاع مقدس بودند گفت: نسل سوم شهدای مدافع حرم هستند که اکثرا جوان و دارای فرزندان کوچک هستند.

مشاور عالی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت : محال است دینی بدون فداکاری پابرجا باشد و به رشد و کمال خودش برسد، خداوند دینش را با فرمول شهادت حفظ میکند .

وی تکامل یک دین و اندیشه را در مراحل ظهور، تثبیت و حمایت آن خواند و گفت: دفاع مقدس برای تثبیت انقلاب بود و اکنون عرصه حمایت است.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین دفاع مقدس گفت: پدیده شهادت در همه گذرگاه ها و همه تنگناها و همه جا گره گشا هست و بن بست شکنی میکند، تنها چیزی که سعادت ما را چه در دنیا و چه در آخرت تضمین میکند این که است که مسیر شهدا را ادامه دهیم و مسیر شهداست که ما را به مقصد میرساند .

سردار باقرزاده با بیان این که باید مسیر حرکت و مقصد شهدا را باید بشناسیم گفت: کسانی که کنگره و یادواره شهدا برپا میکنند باید از نظر علمی سال به سال غنی تر و پربارتر برگزار کنند، ما معمولا در برخورد با موضوع شهدا نگاه تقدسی میکنیم در حالی که وجه تدینی آنها را کمتر مطرح میکنیم و از آن غفلت میکنیم .

سردار باقرزاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: متأسفانه مشاهده شد که برخی به‌ ویژه از وزارت امور خارجه ایران فشارهایی وارد کردند که خبر مربوطه نیز در رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی پوشش داده نشود.

وی افزود: وزارت امور خارجه دلیل خود برای مخالفت با توزیع پوسترها و انتشار خبر مراسم تشییع این چهار شهید یمنی را خطر ایجاد تنش بین عربستان و ایران اعلام کرده است.

5 دیدگاه برای نوشته «خطر ایجاد تنش بین عربستان و ایران دلیل مخالفت وزارت امور خارجه برای انتشار خبر مراسم تشییع چهار شهید یمنی»

 1. سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد مواضع تند عربستان گفت:آنها دارای مشکلات داخلی و بین المللی فراوانی هستند و نیت شان ایجاد آشوب و برهم زدن اقتدار و امنیت ایران که در بالاترین سطح قرار دارد است،ما با توجه به اقتدار جمهوری اسلامی هیچ دلیلی برای وارد شدن به درگیریهای آنها نداریم. اساتید و سرداران توجه داشته باشند دقت و درایت دیپلماتهای کشورمان و برپایه سواد و فهم نظر بدهند و نه زدن بر طبل جنگ و درگیری و آشوب و قاطی بازی دیگران شدن

 2. من فکر می کنم که رونمایی از شهرهای موشکی یه جور نمایش ساختگیه وگرنه عربستان چه ترسی داره با این امکانات پیشرفته ایران.شماها اگه واقعا موشکی و قدرتمند هستین ترس بی معناست اونم ازچه کشوری.

 3. ای بابا شماها باج به امریکا در مسئله هسته ای ندادید حالا از یه مشت عرب مفت خور که با جون شیعیان جهان بازی می کنن می ترسین.اینه روحیه شهادت طلبی که بهش افتخار می کنین و میگین از هیشکی نمی ترسیم.

 4. سلام
  جناب باقر زاده وزارت خارجه ای که در قبال شهادت زیادی از هموطنانمان سکوت کرد
  در موضوع جده سکوت کرده
  تحریم های جدید را نادیده میگیرد
  توهین های خیلی از کشور ها را به جای دادن جئاب قاطع نمیدهد و همیشه خود را مدیون اعراب میداند
  چه توقعی داریدروزی را میبینم که تشیع جنازه شهدا را هم به مصلحت کشور ندادند چون ممکن است باعث ناراحتی اعراب منطقه شود
  صدای پای این بی مهری ها می اید نمونه اش سخنان استاندار فارس در باره تشیع ۹۳ شهید
  این را گفتم ولی بعید میدونم درج بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 5 =