سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب/ آغاز جشن‌های دهه فجر در طبس – طبس نیوز

سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب/ آغاز جشن‌های دهه فجر در طبس

ویژه برنامه های سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صبح امروز همزمان با لحظه ورود تاریخی حضرت امام (ره) به میهن اسلامی در دوازدهم بهمن ۵۷ همزمان با سراسر کشور در طبس آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، در نخستین روز از دهه مبارک فجر، ساعت ۹ و ۳۳ دقیقه مراسم گلباران تمثال مبارک حضرت امام خمینی(ره) در آستان امام‌زاده حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد.

همچنین زنگ انقلاب در کلیه مدارس و مهدها و بوق قطارها در شهرستان طبس به صدا درآمد.

صبح امروز نیز به همین مناسبت مردم، مسئولین، و کارکنان ادارات و نهادها با امام جمعه طبس دیدار کردند.

حجت الاسلام سیدابراهیم مهاجریان مقدم در این دیدار با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد امام خمینی(ره) گفت: با تمام مشکلات و موانعی که دشمنان بوجود آوردند، لشکر غیبی خداوند بود که نظام شاهنشاهی را سرنگون و حکومت اسلامی را برپا کرد.

وی با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی پس از ۳۷ سال گفت: در کشوری که کلامی ممکن نبود از آمریکا گفته شود اما امروزه به برکت نظام جمهوری اسلامی آمریکا خوار و ذلیل شده است.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم با اشاره به سخن امام خمینی(ره) که فرمودند «صدای شکستن استخوان های کمونیسم به گوش میرسد» افزود: در رابطه با آمریکا امروزه این چنین است و ابهت آمریکا در تمام جهان در حال از بین رفتن است و دولتی به خواری آمریکا و فردی منفورتر از اوباما نیست.

امام جمعه طبس به دلاوری‌های نیروهای دریایی سپاه در دستگیری نظامیان آمریکایی در آب‌های خلیج فارس اشاره کرد و گفت: با همه عداوت و دشمنی‌هایی که آمریکا با ایران دارد اما ایران با نیروهای نظامی آن‌ها با احترام رفتار کرد و این شد که جان‌کری از نیروهای مسلح و رهبری ایران تشکر کرد.

وی تصریح کرد: دهه فجر برای بازخوانی همین مسائل است و باید توجه داشته باشیم انقلاب با چه هدفی ایجاد شده است و چگونه به پیروزی رسیده است.

وی ادامه داد: آنچه که امروز اهمیت دارد و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است اقتصاد مقاومتی است و اگر بخواهیم انقلاب اسلامی بیمه شود یکی از راهکارها اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید همه مدیران از سرمایه‌گذاران حمایت کنند و کارهای اداری را تسهیل کنند و مشکلات را از پیش پای آن‌ها بردارند.

امام جمعه طبس در پایان بر حضور حداکثری در انتخابات تاکید کرد و آن را از مصادیق تثبیت و بیمه شدن نظام اسلامی دانست.

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی و نمایشگاه کتاب، اهدای ۱۵۰۰ سبد کالا به دانش آموزان بی بضاعت، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و پخش شربت و شیرینی، برگزاری جشنواره فرهنگی هنری انقلاب و کودکان امروز، برگزاری همایش غنچه‌های انقلاب ویژه و جشن انقلاب ویژه دختران از دیگر ویژه برنامه‌های اولین روز از دهه مبارک فجر در طبس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =