امشب؛ ساعت‌ها را یک ساعت «جلو» بکشید – طبس نیوز

امشب؛ ساعت‌ها را یک ساعت «جلو» بکشید

ساعت رسمی کشور در ساعت ۲۴ اول فروردین ۱۳۹۵، یک ساعت به جلو کشیده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، بر اساس «قانون تغییر ساعت رسمی کشور» مصوب ۱۳۸۶ مجلس شورای اسلامی، ساعت رسمی کشور در ساعت ۲۴ اول فروردین ماه هر سال یک ساعت به جلو کشیده می شود.

بر پایه این گزارش،‌ مهرماه سال ۱۳۸۶ قانون تغییر ساعت رسمی کشور پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی و تائید شورای نگهبان ، برای اجرا به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری ابلاغ شد.

بر اساس ماده واحده این قانون، ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین یک ساعت به جلو کشیده می شود و در ساعت ۲۴ روز سی ام شهریور به حال سابق برگردانده می شود.

2 دیدگاه برای نوشته «امشب؛ ساعت‌ها را یک ساعت «جلو» بکشید»

  1. یکی پیدا بشه و فلسفه این تغییر رو برام بگه.اخه چه نفعی داره این کار.خب مثلا بگن که کارمندان دولت شش ماه دوم سال رو ساعت هفت می رفتن سر کار حالا شش ماه اول سال رو ساعت شش برن یعنی یه ساعت زودتر.چرا حی جدید قدیم می کنید و هم رو به اشتباه می ندازین.

    1. دوست عزیز، تغییر ساعت رسمی یا همون ساعت تابستانه در بسیاری از کشور های جهان انجام میشه، با اینکار صبح کوتاه تر و عصر بلندتر به نظر میرسه، اثرش صرفا بخاطر تایم کاری کارمندان نیست و روی خیلی از برنامه ها اثر میذاره، گرچه اینکار قاعدتا معایبی هم داره اما نتایج تحقیقات هم در کشور خودمون هم در خیلی جاهای دیگه نشون دهنده کاهش مصرف برق به میزان یک الی دو درصد هستش که اگر بدونیم برای تولید همین یک درصد اضافه چه هزینه گزافی به کشور تحمیل میشه انجام اینکار یعنی کشیدن ساعت به جلو توجیه پیدا می کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − ده =